Na co zwrócić uwagę wybierając meble dla dziecka?

meble dziecięce łóżeczko fotel

Wybór mebli dla dziecka powinniśmy odpowiednie przemyśleć. Takie sprzęty muszą bowiem spełnić wiele wymagań. Z jednej strony muszą zapewnić najbardziej podstawowe bezpieczeństwo dzięki użyciu odpowiednich materiałów. Z drugiej strony każdy z nas chciałby, by były również estetyczne i odpowiadały samemu dziecku. Z nami dowiesz się, jakie panują trendy i na co zwrócić uwag przy wyborze mebli dla dziecka.

Jakie meble dla dzieci?

Jeszcze całkiem niedawno meble dla dzieci w większości sklepów były bardzo niskiej jakości, a ich kolorystyka pozostawiała wiele do życzenia. Często można było bowiem zobaczyć sprzęty w kolorze różowym, przesadnie ozdobione, z których dziecko bardzo szybko przestanie się identyfikować. Na szczęście obecnie znacznie modniejsza jest klasyka, którą możemy znaleźć między innymi na www.atbmeble.pl. Takie praktyczne, drewniane meble na pewno sprawdzą się w przypadku dzieci bardzo małych, jak i tych nieco większych.

klasyczne meble dziecięce

Bezpieczne meble dziecięce

Już na samym początku wspomnieliśmy o bezpieczeństwie i rzeczywiście jest to najważniejsza kwestia, na którą powinniśmy zwrócić uwagę. Przede wszystkim wybierajmy meble, które są stabilne i najlepiej drewniane. Nie możemy bowiem pozwolić sobie na to, by dziecko, biegające po pokoju, mogło któryś ze sprzętów przewrócić na siebie.

Drugim ważnym elementem są wykorzystane farby. Powinny być one bezpieczne dla wrażliwej skóry dziecko. Ostatnią, ale również istotna kwestią, jest sprawa ostrych krawędzi. Wszystkie one powinny być wygładzone lub przynajmniej prawidłowo osłonięte.

meble dziecięce drewniane

Meble które rosną z dzieckiem

Dobrym pomysłem jest wybranie mebli, które posłużą nam przynajmniej kilka lat. Małe dzieci rosną w bardzo szybkim tempie, więc warto pomyśleć przede wszystkim o tym, by łóżeczko niemowlęce miało możliwość przebudowy.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które możemy ostatnio zaobserwować jest opcja zamiany takiego sprzętu w wygodny tapczanik z barierkami dla nieco większego dziecka. Zwracajcie więc na to uwagę. Producenci oferują szereg udogodnień, które sprawdzają się naprawdę dobrze w codziennym życiu.

Oświetlenie dla najmłodszych

Wielu młodych rodziców nie zwraca na to uwagi, jednak odpowiednie światło pozwala dziecku czuć się bezpiecznie w swoim pokoju. Zwykle dzieci boją się ciemności, więc na pewno będziemy zostawiać zapalony światło aż do momentu, kiedy nie zasną. Warto pomyśleć o kilku różnych źródłach światła, które nie będą zbyt intensywne. Producenci oferują również modele, które przypominają zwierzęta a także emitują uspokajającą melodię – to również dobre rozwiązanie.


Wybór mebli na pewno jest skomplikowaną decyzją, jednak kierowanie się powyższymi zasadami ułatwi Wam podjęcie prawidłowej decyzji. Pamiętajcie o tym, żeby kupić meble dobrej jakości i upewnijcie się, że oświetlenie w pokoju Waszego malucha będzie uspokajające. Postarajcie się również o to, by wybrać stonowane kolory, ponieważ meble mogą się później przydać kolejnym członkom Waszej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.