Sklep z zabawkami dla dzieci to więcej niż tylko zabawki – nauka, rozwój przez zabawę!

Dziecko bawiące się klockami

Misie, lalki, samochodziki i całe mnóstwo innych zabawek, które mają za zadanie umilać czas najmłodszym – wszystko to jest nam znane nie od dziś. Sami mieliśmy z tym styczność i nasze pociechy również kultywują tę tradycję. Jednakże trzeba pamiętać, że choć sklepów z zabawkami i samych zabawek jest całe mnóstwo, to nie ograniczają się one do czystej rozrywki – od czegoś są jeszcze zabawki edukacyjne, których zadanie jest proste – mają bawić i uczyć.

Nauka przez zabawę?

Świat dziecka wypełniają zabawki, które służyć mają jego rozrywce. Dzięki nim jest ono szczęśliwie i po prostu czuje się dobrze, a i rodzice widząc bawiące się dziecko również odczuwają pewnego rodzaju radość, bo nie ma nic przyjemniejszego, niż oglądanie zadowolonego i szczęśliwego dziecka. Jednak dobrze jest pamiętać, że sklep z zabawkami dla dzieci to także szeroki wybór sprzętu i akcesoriów dziecięcych (www.urwis.pl), które mają służyć i zabawie i być ważną częścią prawidłowego rozwoju dziecka.

Połączenie nauki i zabawy jest niezbędne do tego, aby nasza pociecha mogła w przyszłości rozwinąć swoje pasje i największe talenty. Dlatego tak istotne jest, by rodzice pamiętali o tym, że nauka to nie tylko lekcje, ale dobra zabawa.

Sklepy z zabawkami zachęcają do nauki

Na całe szczęście sklepy z zabawkami, tak samo jak sam rynek zabawkowy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców i dzieci. Asortyment takich sklepów opiewa więc nie tylko na pluszaki i samochodziki, ale można również znaleźć tam wiele ciekawych możliwości, które opierając się na podstawowej zasadzie zabawy, służą też nauce i rozwijaniu zainteresowań malucha.

Sami zresztą też to znamy – kredki, plasteliny i inne zestawy plastyczne oraz gry edukacyjne, modele do składania i różnego rodzaju artykuły, które i bawią i uczą. Ten sposób nauki jest najlepszy dla właściwego rozwoju dziecka i wpływa pozytywnie na kreowanie zdolności manualnych i umysłowych naszej pociechy.

Wiaderko z akcesoriami plastycznymi

Artykuły szkolne i plastyczne

Nauka nie musi być wcale nudna, a szkoła nie musi być traktowana jako kara. Własne tablice z kredą, farbki, kredki, plasteliny i flamastry wręcz zapraszają do tego, by z nich skorzystać i wyzwolić w dziecku zdolności artystyczne. Ale to tylko kilka przykładów. Z pewnością dzieciom bardzo spodoba chociażby połyskujący magiczny piasek, który działając na podobnej zasadzie co plastelina może przybierać najróżniejsze kształty, albo podobnie jak piasek – przysypywać się przez dłonie.

A co ze starymi dobrymi wyszywankami? Za pomocą igły i nitki można stworzyć niesamowite i piękne rzeczy, a wszystko jest kwestią tylko i wyłącznie wyobraźni. To prawdziwa skarbnica pomysłów i możliwości do wykorzystania.

Zabawki edukacyjne i konstrukcyjne

Żeby wyzwolić w dziecku pasję i ukryte talenty wystarczy tylko dać mu szansę na spróbowanie swoich sił w określonej dziedzinie. Może w przyszłości zostanie sławnym piosenkarzem? Gwiazdą estrady? Z pewnością pomogłyby maluchowi keyboard, albo specjalny zestaw muzyczny, dzięki któremu można stawiać pierwsze kroki w branży muzycznej i rozrywkowej.

A może jednak zostanie naukowcem albo inżynierem? Małe domowe laboratorium oraz zestaw umożliwiający przeprowadzenie własnych eksperymentów z zakresu elektroniki z pewnością będą dobrą podstawą do wdrożenia dziecku nowej wiedzy i zainteresowanie konkretną dziedziną. Stare dobre klocki, także doskonale się sprawdzą jako źródło nauki.

klocki lego

Wszystko tak naprawdę zależy od nas. Sklepy z zabawkami mogą pochwalić się bardzo szerokim asortymentem, jest więc w czym wybierać i zdecydowanie warto skorzystać z takiej oferty. Dzieci są z natury ciekawe świata, a naszym zadaniem jest dać im możliwość w pozyskiwaniu odpowiedniej wiedzy.

komentarze: 2

  1. Ja lubię ten sklep Urwis. Kupiliśmy już tam kilka gier planszowych i rowerek biegowy. Gry, jak to gry, wiadomo, ale rowerek był sporo tańszy – wcześniej oglądałam go w jakimś sklepie stacjonarnym i cena mnie trochę przeraziła.

  2. rozsądni rodzice zwrócą na to uwagę zawsze przy zakupie zabawki. Coś więcej, niech bawiąc uczy …takich zabawek potrzebuje nasze dziecko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *