Sklep z zabawkami dla dzieci to więcej niż tylko zabawki – nauka, rozwój przez zabawę!

Dziecko bawiące się klockami

Misie, lalki, samochodziki i całe mnóstwo innych zabawek, które mają za zadanie umilać czas najmłodszym – wszystko to jest nam znane nie od dziś. Sami mieliśmy z tym styczność i nasze pociechy również kultywują tę tradycję. Jednakże trzeba pamiętać, że choć sklepów z zabawkami i samych zabawek jest całe mnóstwo, to nie ograniczają się one do czystej rozrywki – od czegoś są jeszcze zabawki edukacyjne, których zadanie jest proste – mają bawić i uczyć.

Nauka przez zabawę?

Świat dziecka wypełniają zabawki, które służyć mają jego rozrywce. Dzięki nim jest ono szczęśliwie i po prostu czuje się dobrze, a i rodzice widząc bawiące się dziecko również odczuwają pewnego rodzaju radość, bo nie ma nic przyjemniejszego, niż oglądanie zadowolonego i szczęśliwego dziecka. Jednak dobrze jest pamiętać, że sklep z zabawkami dla dzieci to także szeroki wybór sprzętu i akcesoriów dziecięcych (www.urwis.pl), które mają służyć i zabawie i być ważną częścią prawidłowego rozwoju dziecka.

Połączenie nauki i zabawy jest niezbędne do tego, aby nasza pociecha mogła w przyszłości rozwinąć swoje pasje i największe talenty. Dlatego tak istotne jest, by rodzice pamiętali o tym, że nauka to nie tylko lekcje, ale dobra zabawa.

Sklepy z zabawkami zachęcają do nauki

Na całe szczęście sklepy z zabawkami, tak samo jak sam rynek zabawkowy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców i dzieci. Asortyment takich sklepów opiewa więc nie tylko na pluszaki i samochodziki, ale można również znaleźć tam wiele ciekawych możliwości, które opierając się na podstawowej zasadzie zabawy, służą też nauce i rozwijaniu zainteresowań malucha.

Sami zresztą też to znamy – kredki, plasteliny i inne zestawy plastyczne oraz gry edukacyjne, modele do składania i różnego rodzaju artykuły, które i bawią i uczą. Ten sposób nauki jest najlepszy dla właściwego rozwoju dziecka i wpływa pozytywnie na kreowanie zdolności manualnych i umysłowych naszej pociechy.

Wiaderko z akcesoriami plastycznymi

Artykuły szkolne i plastyczne

Nauka nie musi być wcale nudna, a szkoła nie musi być traktowana jako kara. Własne tablice z kredą, farbki, kredki, plasteliny i flamastry wręcz zapraszają do tego, by z nich skorzystać i wyzwolić w dziecku zdolności artystyczne. Ale to tylko kilka przykładów. Z pewnością dzieciom bardzo spodoba chociażby połyskujący magiczny piasek, który działając na podobnej zasadzie co plastelina może przybierać najróżniejsze kształty, albo podobnie jak piasek – przysypywać się przez dłonie.

A co ze starymi dobrymi wyszywankami? Za pomocą igły i nitki można stworzyć niesamowite i piękne rzeczy, a wszystko jest kwestią tylko i wyłącznie wyobraźni. To prawdziwa skarbnica pomysłów i możliwości do wykorzystania.

Zabawki edukacyjne i konstrukcyjne

Żeby wyzwolić w dziecku pasję i ukryte talenty wystarczy tylko dać mu szansę na spróbowanie swoich sił w określonej dziedzinie. Może w przyszłości zostanie sławnym piosenkarzem? Gwiazdą estrady? Z pewnością pomogłyby maluchowi keyboard, albo specjalny zestaw muzyczny, dzięki któremu można stawiać pierwsze kroki w branży muzycznej i rozrywkowej.

A może jednak zostanie naukowcem albo inżynierem? Małe domowe laboratorium oraz zestaw umożliwiający przeprowadzenie własnych eksperymentów z zakresu elektroniki z pewnością będą dobrą podstawą do wdrożenia dziecku nowej wiedzy i zainteresowanie konkretną dziedziną. Stare dobre klocki, także doskonale się sprawdzą jako źródło nauki.

klocki lego

Wszystko tak naprawdę zależy od nas. Sklepy z zabawkami mogą pochwalić się bardzo szerokim asortymentem, jest więc w czym wybierać i zdecydowanie warto skorzystać z takiej oferty. Dzieci są z natury ciekawe świata, a naszym zadaniem jest dać im możliwość w pozyskiwaniu odpowiedniej wiedzy.

komentarze: 2

  1. Ja lubię ten sklep Urwis. Kupiliśmy już tam kilka gier planszowych i rowerek biegowy. Gry, jak to gry, wiadomo, ale rowerek był sporo tańszy – wcześniej oglądałam go w jakimś sklepie stacjonarnym i cena mnie trochę przeraziła.

  2. rozsądni rodzice zwrócą na to uwagę zawsze przy zakupie zabawki. Coś więcej, niech bawiąc uczy …takich zabawek potrzebuje nasze dziecko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.