Monitoring paliwa i położenia GPS maszyn rolniczych

Maszyny rolnicze i ich monitoring

Jeśli chcemy, by nasze gospodarstwo przynosiło zyski, powinniśmy dbać o każdy grosz. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie wszystko skontrolować na własną ręką. Musimy w takim wypadku skorzystać z pomocy nowoczesnej technologii, dzięki której możemy zweryfikować pracę naszych maszyn i pracowników. Warto się zainteresować tymi sprzętami, ponieważ dzięki nim jesteśmy w stanie zaoszczędzić naprawdę spore środki.

Usprawnianie pracy maszyn rolniczych

Uprawa ziemi to ciężka praca, do której wykonywania wykorzystuje się obecnie wiele maszyn. Większość z nich do działania potrzebuje ogromnej ilości paliwa. Jeśli zatrudniamy do pomocy pracowników nie zawsze muszą oni w sposób oszczędny gospodarować naszymi maszynami. Nie zawsze jesteśmy w stanie też to kontrolować, więc warto postawić na systemy SRTime do monitoringu maszyn rolniczych (http://www.srtime.pl/oferta/systemy-kontroli-zuzycia-paliwa). W ten sposób będziemy wiedzieć, w jaki sposób wykorzystywane są nasze maszyny i kiedy nasi pracownicy wykonują swoje zadania w sposób prawidłowy.

Maszyny rolnicze i ich monitoring

Jak kontrolować zużycie paliwa?

Paliwo prawie zawsze jest drogie, więc warto je oszczędzać. Jeśli zatrudniamy pracowników, to na pewno warto zainwestować w odpowiednie systemy, które na bieżąco będą monitorowały poziom naszego paliwa, a także jego spalanie. W tym celu wykorzystuje się między innymi sondy i przepływomierze. Te drugie potrafią działać z ogromną dokładnością. Te pierwsze natomiast są w stanie wskazać nam miejsce wypływu paliwa. Może być to przydatne w przypadku, gdy pracownicy nas okradają z paliwa i nie jesteśmy tego w inny sposób w stanie udowodnić. Ciekawym rozwiązaniem jest również wykorzystanie szyn CAN, które dostarczają szereg informacji o pracy maszyny i samego silnika.

GPS w firmie

To kosmiczna technologia, która pomaga nam w codziennej lokalizacji. Może być ona również przydatna w naszej pracy. Dzięki niej będzie zawsze w stanie określić trasy pokonywane przez nasze pojazdy, a także ocenić efektywność naszych pracowników. Obojętnie nie możemy również przejść wobec względów bezpieczeństwa. Po zamontowaniu takie urządzenia jesteśmy w stanie śledzić nasz pojazd również po kradzieży, dzięki czemu z łatwością możemy go znaleźć później.

Na rynku możemy znaleźć również wiele innych czujników, dzięki którym otrzymamy wiele informacji o pracy naszych maszyn i dzięki którym będziemy w stanie znacząco podnieść efektywność i oszczędności w naszym gospodarstwie. Współcześnie możliwe jest dopasowania sprzętu, jak i oprogramowania do naszych indywidualnych potrzeb, więc naprawdę warto poświęcić trochę czasu i własnych środków, by zarabiać więcej. Na pewno nie istnieją idealne metody kontroli pracowników, jednak zastosowanie powyższych metod na pewno utrudni im próbę oszustwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.