Monitoring paliwa i położenia GPS maszyn rolniczych

Maszyny rolnicze i ich monitoring

Jeśli chcemy, by nasze gospodarstwo przynosiło zyski, powinniśmy dbać o każdy grosz. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie wszystko skontrolować na własną ręką. Musimy w takim wypadku skorzystać z pomocy nowoczesnej technologii, dzięki której możemy zweryfikować pracę naszych maszyn i pracowników. Warto się zainteresować tymi sprzętami, ponieważ dzięki nim jesteśmy w stanie zaoszczędzić naprawdę spore środki.

Usprawnianie pracy maszyn rolniczych

Uprawa ziemi to ciężka praca, do której wykonywania wykorzystuje się obecnie wiele maszyn. Większość z nich do działania potrzebuje ogromnej ilości paliwa. Jeśli zatrudniamy do pomocy pracowników nie zawsze muszą oni w sposób oszczędny gospodarować naszymi maszynami. Nie zawsze jesteśmy w stanie też to kontrolować, więc warto postawić na systemy SRTime do monitoringu maszyn rolniczych (http://www.srtime.pl/oferta/systemy-kontroli-zuzycia-paliwa). W ten sposób będziemy wiedzieć, w jaki sposób wykorzystywane są nasze maszyny i kiedy nasi pracownicy wykonują swoje zadania w sposób prawidłowy.

Maszyny rolnicze i ich monitoring

Jak kontrolować zużycie paliwa?

Paliwo prawie zawsze jest drogie, więc warto je oszczędzać. Jeśli zatrudniamy pracowników, to na pewno warto zainwestować w odpowiednie systemy, które na bieżąco będą monitorowały poziom naszego paliwa, a także jego spalanie. W tym celu wykorzystuje się między innymi sondy i przepływomierze. Te drugie potrafią działać z ogromną dokładnością. Te pierwsze natomiast są w stanie wskazać nam miejsce wypływu paliwa. Może być to przydatne w przypadku, gdy pracownicy nas okradają z paliwa i nie jesteśmy tego w inny sposób w stanie udowodnić. Ciekawym rozwiązaniem jest również wykorzystanie szyn CAN, które dostarczają szereg informacji o pracy maszyny i samego silnika.

GPS w firmie

To kosmiczna technologia, która pomaga nam w codziennej lokalizacji. Może być ona również przydatna w naszej pracy. Dzięki niej będzie zawsze w stanie określić trasy pokonywane przez nasze pojazdy, a także ocenić efektywność naszych pracowników. Obojętnie nie możemy również przejść wobec względów bezpieczeństwa. Po zamontowaniu takie urządzenia jesteśmy w stanie śledzić nasz pojazd również po kradzieży, dzięki czemu z łatwością możemy go znaleźć później.

Na rynku możemy znaleźć również wiele innych czujników, dzięki którym otrzymamy wiele informacji o pracy naszych maszyn i dzięki którym będziemy w stanie znacząco podnieść efektywność i oszczędności w naszym gospodarstwie. Współcześnie możliwe jest dopasowania sprzętu, jak i oprogramowania do naszych indywidualnych potrzeb, więc naprawdę warto poświęcić trochę czasu i własnych środków, by zarabiać więcej. Na pewno nie istnieją idealne metody kontroli pracowników, jednak zastosowanie powyższych metod na pewno utrudni im próbę oszustwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *