Kolorowy makijaż oka? Dowiedz się jak go wykonać!

Kolorowy makijaż oka? Dowiedz się jak go wykonać

Każdy ma prawo do odrobiny szaleństwa. Również robiąc make-up, warto czasem postawić na kolory, zamiast codziennych brązów i beżów, przy okazji zaskakując znajomych. Kolory kojarzą się z energią i dobrą imprezą. Jak zrobić taki kolorowy makijaż? Jak robią to profesjonaliści, na przykład Jarosław Juźwin?

Wielobarwny makijaż – witaj w świecie kolorów!

Na kolorowy make-up nie ma jednego, właściwego przepisu. Można pewnie założyć, że ile profesjonalnych wizażystów, jak i amatorów, tak wiele może być pomysłów na jego wykonanie. Wspominany wyżej Jarosław Juźwin (https://www.youtube.com/watch?v=7XRY17iIOXs) robi na przykład makijaż o wdzięcznej nazwie „Rajskiego ptaka” w jednym z tutoriali Makeup in the City. To właśnie istota kolorowego make-upu – każdy może być różny zarówno pod względem ostatecznego rezultatu, jak i techniki wykonania. Jedyne, co ogranicza, to kreatywność i dostęp do kosmetyków.

Kolorowy makijaż oka? Dowiedz się jak go wykonać

Kolory w makijażu

Oczekiwany efekt stanowi o wszystkim. Do kolorowego makijażu można użyć kredek – robi tak na przykład Jarosław Juźwin, nakładając make-up „Rajski ptak”. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wykorzystać cienie. Barwy, a także gama ich odcieni zależy od twoich oczekiwań. Wszystko można zrobić w obrębie jednej barwy, mieszając różne jej tony, można także zaszaleć i użyć kilku kolorów, które zapewnią wzrok tryskający energią. Cienie z zasady powinno się nakładać, zaczynając od jasnych, kończąc na ciemnych. Można je rozcierać na zewnątrz – blendować – by uczynić przejście między barwą a kolorytem skóry łagodnym, można także rozcierać i zacierać granice między poszczególnymi barwami, co zapewni delikatne i przyjemne przejścia.

Co składa się na wielobarwny make-up?

Koniecznym elementem wielobarwnego make-upu musi być intensywna, czarna kreska nad górną linią rzęs, zrobiona za pomocą eyelinera. Kreskę powinno rysować się krótkimi ruchami, jak najbliżej nasady rzęs. Jej przebieg można różnicować, akcentując w wybranych miejscach w zależności od preferencji. Nie może zabraknąć także mocnego podkreślenia rzęs maskarą. Warto zadbać o to, by rzęsy były rozczesane – uzyskać to można, wykonując szczoteczką zygzakowate ruchy.

Dopełnieniem będzie róż, którym warto przyprószyć policzki. Usta – jeden z najważniejszych akcentów w makijażu – najlepiej dostosować kolorystycznie do pozostałej gamy kolorystycznej. Odcień pomadki, błyszczyka bądź szminki powinien współgrać z całą stylizacją nawet, jeżeli ten kolorowy makijaż będzie istnym wielobarwnym szaleństwem. Wszystko oczywiście pozostaje kwestią preferencji i wyboru, a także spodziewanego rezultatu końcowego.

Warto pozwolić sobie na nieco makijażowego szaleństwa. Mocne, neonowe make-upy są w cenie zwłaszcza latem, kiedy przyroda tryska życiem i energią. Warto zgrać się z nią. Można poszukać inspiracji w Internecie, skorzystać z rad takich wizażystów, jak Jarosław Juźwin bądź całkiem popuścić wodze fantazji, improwizować i zobaczyć, jaki efekt to przyniesie. Przy najbliższej okazji warto postawić na wielobarwny make-up, zaskoczyć znajomych i wczuć się w klimat szalonej imprezy!

Artykuł zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.