Czym się kierować przy wyborze implantologa, gabinetu do wstawienia implantów

Czym się kierować przy wyborze implantologa

Implanty stają się w Polsce coraz popularniejszym rozwiązaniem. Wynika to z faktu ich niesamowitej wytrzymałości, która pozwala rozwiązać problem braku zęba na bardzo długo. Jest to również rozwiązanie bardzo estetyczne i bezpieczne, jeśli implant założy nam specjalista. Poniżej kilka porad na temat tego, komu powierzyć swoją szczękę.

Renomowane stowarzyszenia implantologów

Mimo że wiele gabinetów ma w swojej ofercie implanty, to nie każdy dentysta może pochwalić się specjalistycznym wykształceniem w tej materii.Należy pamiętać, że plomba w zębie czy usuwanie kamienia nazębnego jest zupełnie innym i znacznie mniej skomplikowanym zabiegiem niż założenie implantu. Z tego powodu nasz ulubiony dentysta, który zawsze potrafi nas rozbawić podczas borowania może nie okazać się najlepszym implantologiem.

Wybór dobrego stomatologa do wstawienia implantów powinniśmy zacząć od sprawdzenia, czy jest on członkiem stowarzyszeń implantologicznych. W większości przypadków to właśnie jest jeden z najbardziej praktycznych sposobów, dzięki któremu wybierzemy mądrze. W stowarzyszeniach takich jak http://implantmasterspoland.pl/kliniki-master znajdziemy tylko najwyższej klasy specjalistów stomatologów-implantologów.

Czym się kierować przy wyborze implantologa

Jakość implantów zębowych

Materiały wykorzystywane w czasie tego rodzaju zabiegów nie są oczywiście tanie. Zwykle cena jednego zęba to około kilku tysięcy. Należy jednak pamiętać, że nasza szczęka nie jest dobrym polem do eksperymentów i nie powinniśmy w tym przypadku oszczędzać. Warto również sprawdzać, czy wybrany przez nas dentysta korzysta z najnowszych technologii, które przyspieszają gojenie i zmniejszają ból.

Doświadczenie lekarza dentysty

Wszyscy wiemy, że doświadczenie i umiejętności nabywa się z czasem. Nikt jednak nie będzie skory do tego, by to właśnie on był elementem edukacji młodego dentysty. Warto więc spytać lub dowiedzieć się, ile implantów założył wybrany przez nas specjalista. W ten sposób zdobędziemy kolejną informację na temat jego umiejętności.

Warto również pamiętać o tym, że implantologia jest dziedziną wiedzy, która ciągle się rozwija. Nasz dentysta powinien więc brać udział w ciągłych szkoleniach, dzięki którym będzie zawsze wiedział, jakie panują obecnie trendy i pomoże nam wybrać najlepsze z możliwych rozwiązań.

Opinie o implantologach

Popytajmy znajomych, posprawdzajmy opinie o danym dentyście w internecie. Dzisiejsze czasy dają nam masę możliwości, z których powinniśmy skorzystać. Warto poświęcić trochę czasu na research, by później oszczędzić sobie kłopotu. Wiele negatywnych opinii powinno nas zniechęcić. Również całkowity brak jakichkolwiek komentarzy powinien być dla nas alarmujący.

Wybór odpowiedniego implantologa na pewno nie jest prostą sprawą i zajmuje mnóstwo czasu, jednak jest to na tyle ważna kwestia, że warto do niej podejść z pełnym skupieniem. Wymienione powyżej rady powinny Wam pomóc w trakcie poszukiwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.