Jezyk angielski – od czego zacząć?

kurs angielskiego

Aby nauczyć się języka obcego musimy mieć bardzo dużo zapału i dobrą metodę według której będziemy się go uczyć. Jest to bardzo ważne ze względu na to, że entuzjazm i motywacja do nauki mijają zazwyczaj po miesiącu. Od czego więc zacząć naukę i jak się uczyć, aby efekty były w miarę szybkie i zadowalające?

Jak zacząć naukę języka angielskiego?

Naszą przygodę z językiem powinniśmy zacząć od osłuchania się z językiem i zakupu słownika, książeczki opisującej gramatykę, podręcznika i zeszytu ćwiczeń dobrej firmy. Jednak te pozycje są nam potrzebne tylko na samym początku nauki, dlatego, że opanowaniu podstaw podręcznikowy sposób uczenia się nas znudzi i stracimy cały zapał. Na początku dla urozmaicenia nauki można też zrobić sobie własne fiszki i rozkleić je po wszystkich przedmiotach w domu, aby szybciej zaznajomić się z podstawowym słownictwem. Kiedy będziemy potrafili już konstruować podstawowe, bardzo proste zdania i zwroty jest to znak, że czas porzucić książki i zająć się żywym językiem.

słownik angielskiego

Domowe sposoby na naukę

Jedną z największych skarbnic wiedzy jest internet i to właśnie w nim powinniśmy szukać pomocy podczas nauki angielskiego – jednak informacje w nim zawarte powinniśmy mocno filtrować i wybrać tylko te najbardziej wiarygodne i pomocne. Przede wszystkim żyjąc w dobie portali społecznościowych powinniśmy poszukać native speaker’ów, z którymi będziemy mogli się zaprzyjaźnić i rozmawiać każdego wieczoru.

Poza tym doskonałym rozwiązaniem jest oglądanie filmów i seriali z angielskimi podpisami, bo wtedy nawet jeśli nie zrozumiemy dokładnie każdego słowa, to jego znaczenie będziemy mogli wywnioskować z kontekstu. Bardzo dobre rezultaty przynosi także słuchanie muzyki i czytanie tekstów piosenek. W ten sposób bardzo łatwo zapamiętamy masę słówek i zwrotów, które na pewno wykorzystamy w życiu.

Także codzienne czytanie krótkich notek prasowych czy artykułów przyzwyczai nas do pewnych zjawisk gramatycznych, które później w bardzo naturalny sposób wejdą nam do głowy.

rozmowy przez internet

Wyjazdy i kursy językowe

Najlepszym sposobem na naukę języka angielskiego jest jednak wyjazd do Anglii. Nigdzie indziej nie nauczymy się języka tak jak wśród ludzi, którzy używają go na co dzień. Nawet kilka miesięcy pobytu za granicą zazwyczaj skutkuje tym, że język angielski przyswaja się szybko i można się nim posługiwać na poziomie komunikatywnym. Dla tych którzy na taki luksus pozwolić sobie nie mogą dobrym rozwiązaniem jest nawet krótki wakacyjny kurs angielskiego w Wielkiej Brytanii lub krótki wakacyjny pobyt w tym kraju.

Londyn nocą

Dla tych, którzy wolą bardziej konwencjonalne sposoby nauki oczywiście poleca się kursy językowe. Pamiętać jednak trzeba o tym, że wybierać się warto tylko na te, na których zajęcia odbywają się co najmniej 2 razy w tygodniu i które prowadzi native speaker.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.