Jakie skarpety do garnituru wybrać?

Skarpetki do garnituru

Na co dzień spotykamy niejednego mężczyznę, który nie przywiązuje wagi do swoich skarpetek, niwecząc w ten sposób swój wizerunek. Odpowiedni dobór skarpet do garnituru jest szalenie istotny, jeśli nie chcemy stać się obiektem kpin. Dlatego warto sprawdzić, jak powinno dobierać się skarpetki do eleganckiego garnituru.

Do czego dopasować skarpetki?

„Match your socks with your trousers, not your shoes” – to dewiza angielskiej elegancji. Podług niej, skarpety powinny być dopasowane do koloru spodni, nie do butów. Takie zestawienie optycznie wydłuża nogi. Ponadto nie musisz się martwić „jak teraz wyglądasz”, kiedy zdejmiesz buty. Skoro jesteśmy przy kolorystyce, warto zapamiętać, że do jasnych garniturów zakładamy skarpetki o ton jaśniejsze (w przypadku ciemnych, o ton ciemniejsze).

podobne:  Jakie skarpetki do granatowego garnituru?

Jak dobierać skarpetki do butów?

Jedni uważają, że skoro kobieta dobiera kolor torebki do butów, to mężczyźni winni kompletować buty ze skarpetami – niestety, jest to dość powszechny błąd, ponieważ jeśli chodzi o kolorystykę, nie musi być ona jednakowa. W przypadku gdy mamy na sobie szary garnitur i czarne buty, wybieramy czarne. Jeśli natomiast buty są brązowe, zalecane jest włożenie szarych skarpet.

Skarpetki do garnituru

Jakie skarpetki dobrej jakości?

Ze skarpetkami jest podobnie jak z butami – w skórzanych, wykonanych z wysokiej jakości materiałów butach, nasza stopa oddycha i nie poci się. Identycznie sprawa ma się z bohaterami tego artykułu. Dla własnego komfortu sięgajcie po skarpety z dodatkiem bawełny lub nylonu. Najlepsze wykonane są z kaszmiru, nylonu i jedwabiu.

podobne:  Jakie skarpetki do granatowego garnituru?

Jaka wysokość skarpet?

Ważne jest by skarpetki sięgały do połowy łydki a nawet do kolan. Powód? Podczas siadania niejednokrotnie zdarza się, że nogawki podwijają się ku górze i odsłaniają część nogi. Wyobraźcie sobie, że zakładacie nogę na nogę i chwalicie się krótką skarpetką i gołą jakże okazałą łydką. Wizualnie nie wygląda to estetycznie i nie można dopuścić się takiego błędu podczas formalnych uroczystości i spotkań.

Kiedy wyrzucić skarpetki?

Należy pamiętać, by przed każdym wyjściem skontrolować stan tej części garderoby. Sprane, stare skarpety potrafią zepsuć ogólne wrażenie. W dzisiejszych czasach nie poleca się cerowania, co gorsza łatania. Na szczęście ceny skarpet nie są wygórowane i każdy przeciętny mężczyzna może pozwolić sobie na kupno nowych. Dodatkowo ich wybór jest tak duży, że znalezienie odpowiednich nie powinno sprawić problemów oraz zająć dużo czasu.

podobne:  Jakie skarpetki do granatowego garnituru?


Odpowiedni dobór skarpetek jest tak naprawdę prostym zadaniem. Wystarczy tylko kierować się powyższymi zasadami, szczególnie wtedy, gdy od naszego wizerunku może zależeć powodzenie spotkania.

1 komentarz

  1. Aj a lubię jak faceci mają śmieszne skarpetki do garniturów. Fajnie to wygląda. Widać, że mają do siebie dystans, a nie tylko praca i praca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.