Jeździki dziecięce, chodziki – czyli uczymy dziecko chodzić, przemieszczać się!

Chłopczyk i kolotowy, drewniany jeździk

Twoje dziecko zaczyna chodzić? Zastanawiasz się jaki jeździk i chodzik kupić? Wybór jest ogromny więc na pewno znajdziesz coś dla swojego malucha. Jak dokonać odpowiedniego wyboru? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tych produktów? Przeczytaj ten artykuł, dzięki niemu będziesz wiedzieć wszystko na temat jeździków i chodzików dziecięcych.

1.Jaki jeździk i chodzik wybrać dla dziecka?

Przede wszystkim można wybrać typowy jeździk dla dziewczynki w kolorze różowym, bądź niebieski dla chłopczyka. Następnie należy się zastanowić nad tym, jakie zadanie ma on spełnić poza nauką chodzenia. Wybór jest naprawdę bardzo duży i każdy rodzic znajdzie odpowiedni jeździk i chodzik dla swojej pociechy. Jaki sklep wybrać? Zwróć uwagę na bezpieczeństwo, wzór, kolor i dodatkowe atrybuty produktu. Bezpieczne jeździki dziecięce znajdziesz w popularnych sklepach z zabawkami (http://www.urwis.pl/dla-najmlodszych/bujaki-jezdziki-chodziki), wśród których na pewno dostrzeżesz wymarzony produkt dla swojego malucha.

2. Dlaczego jeździki?

Poruszanie nogami to jedna z pierwszych zdolności, których uczy się maluch. Aby nauka chodzenia stała się bezpieczniejsza warto kupić tzw. jeździk dla dziecka. Przede wszystkim pomaga stawiać dzieciom pierwsze kroczki. Jeżdżąc na jeździku dziecko czuje się stabilnie, ćwiczy pracę nóg i trzymanie prawidłowej postawy. Jazda jeździkiem daje ogromną radość dziecku przez co łączy on naukę chodzenia z zabawą.

Niektóre jeździki mają dodatkowe przyciski, które wydają ciekawe melodie, dzięki którym Twój maluch nauczy się pewnych zwrotów, zacznie śpiewać oraz z łatwością rozpozna dźwięki np. zwierząt. Przykładem takiego jeździka może być model Fisher – Muzyczna Parada, który ma dodatkowe przyciski. Dzięki nim dziecko dowie się jak brzmi dźwięk saksofonu czy bębenka. To sprawi maluchowi dużą radość, ponadto wprowadzi go w świat muzyki.

Innym przykładem mogą być jeździki o różnych, ciekawych kształtach: rowerki, samochodziki oraz takie, które przypominają postać z bajki lub zwierzątka. Wybór jest naprawdę bardzo duży. Dzieci uwielbiają tego typu zabawki. Każdy chłopczyk chce mieć własny samochodzik, a dziewczynka swój własny różowy pojazd z postaciami księżniczek. Przykładem idealnego jeździka dla dziewczynki może być różowy model Minnie Mouse.

3. Dlaczego chodziki?

Chodzik pozwala dziecku uczyć się stawiania pierwszych kroków. Dzięki niemu rodzic nie nadwyręża kręgosłupa, a dziecko trzymając chodzik przed sobą uczy się stabilności i chodzenia. Należy zwrócić uwagę na to z jakiego tworzywa zrobiony jest chodzik, ponieważ zbyt lekki nie utrzyma postawy dziecka. Podobnie do jeździka, chodzik sprawia maluchom dużą radość i zachęca do nauki chodzenia.

Jaki chodzik wybrać? Idealnym wyborem okaże taki, który będzie sprawiał lekki opór maluchowi. Używając siły dziecko nauczy się chodzić. Wart również kupić taki chodzik, który spodoba Twojemu dziecku. Wystarczy, że dodatkowymi atrybutami będą fajne, kolorowe obrazki, przyciski z melodią lub sam kształt chodzika przypominać będzie ulubioną postać z bajki. Idealnym przykładem może być chodzik interaktywny Beppe 3w1, który łączy naukę chodzenia z rozwojem koordynacji i zmysłu dziecka, przy czym przykuwa uwagę bogatą kolorystyką i ciekawym wyglądem.


Wybór pomiędzy chodzikami i jeździkami jest bardzo duży. Przy zakupie zastanów się nad tym czego oczekujesz od danego produktu. Weź pod uwagę ulubione bajkowe postacie Twojego dziecka. Dzięki temu jeszcze bardziej zachęcisz pociechę do nauki chodzenia i odkrywania świata. Chodzik i jeździk to idealny prezent dla Twojego dziecka.

komentarze: 2

  1. Mam pewne wątpliwości co do tych jeździków i chodzików. Już chyba lepiej kupić rowerek biegowy, na nim dziecko się przynajmniej nauczy równowagi. Co Wy na to?

  2. Pomagają takie zabawki, chociaż co niektórzy rodzice stawiają na tradycyjne metody nauki chodzenia. Więcej guzów i siniaków u dziecka, ale w sposób naturalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.