Kluby dla 30-latków w Krakowie

Miejsce dla DJ w klubie muzycznym

Mogłoby się wydawać, że wizerunek Krakowa na przestrzeni lat w ogóle się nie zmienia. Od niepamiętnych czasów to miasto nieoficjalnie jest stolicą polskiej kultury. Jednak gdy zapadnie wieczór, nierzadko w zabytkowych kamienicach, toczy się prawdziwe nocne życie. I choć mówi się, że Kraków jest zdominowany przez studentów, to także i osoby po trzydziestce mają się gdzie bawić.

1. Klub30
2. Shine Club
3. The Square Club
4. Baccarat Music Club
5. Bracka 4
6. Harris Piano Bar
7. Prozak 2.0
8. Alchemia
9. Piwnica Pod Baranami

Miejsce dla DJ w klubie muzycznym

1. Klub30

Klub30 to chyba jedno z najbardziej oczywistych miejsc. Ideą tego lokalu jest stworzenie imprezowej przestrzeni dla trzydziestolatków, dlatego jest tak chętnie odwiedzane przez tę grupę wiekową. Na trzech piętrach umiejscowione są sale taneczne, gdzie grana jest muzyka z lat 70. i 80., latino oraz tzw. top hits, a więc muzycznie każdy się tu odnajdzie – szczególnie jeśli nie lubi typowych piosenek klubowych (house, trance etc.). Na pewno myślicie już, żeby się tam wybrać – Klub30 odnajdziecie na ulicy Tadeusza Kościuszki 3.

2. Shine Club

Shine to ekskluzywny klub dla osób, które oprócz dobrej muzyki, cenią sobie ciekawy design. Mieści się na Starowiślanej 16, w miejscu dawnego kinoteatru Uciecha. Obecnie uznawany jest za jeden z najbardziej nowoczesnych klubów w Krakowie, który został podzielony na trzy części: main, r’n’b oraz VIP. Na kilku salach grają polscy oraz zagraniczni DJ-e. Istnieje również możliwość wynajęcia części klubu na imprezę zamkniętą. Brzmi dobrze, prawda? Więc na co jeszcze czekacie? Choć klub przyciągał klientów, obecnie jest tymczasowo zamknięty.

podobne:  Kluby dla 30-latków w Sopocie

3. The Square Club

The Square Club znajdziecie na placu Szczepańskim 7. To kolejny prestiżowy klub w Krakowie. Imprezy odbywają się tu od środy do niedzieli i zazwyczaj startują o 21.00. Klub oferuje dwa bary, 100 miejsc siedzących oraz dwa pomieszczenia typu Vip Room, które można wynająć. Oczywiście na wejściu każdy gość poddawany jest selekcji – obowiązuje strój smart casual, trzeba mieć też ukończone 21 lat (chociaż ze względu na ekskluzywny charakter rzadko spotkacie tu gości przed trzydziestką). Lubicie się bawić w elitarnym gronie? To miejsce jest dla Was! Klub od pewnego czasu jest zamknięty na stałe.

4. Baccarat Music Club

Baccarat to lokal stworzony z przepychem. Znajduje się w nim dziesięć pomieszczeń (w tym luksusowy VIP Room), więc jest to doskonały wybór, jeśli w większym gronie chcecie porozmawiać oraz potańczyć. Spodziewajcie się tu muzyki dance oraz disco, a także wybornych drinków, przygotowanych przez doświadczonych barmanów. Można tu również zorganizować zamkniętą imprezę – standardowo wieczór panieński/kawalerski, spotkanie firmowe, urodziny etc. Baccarat znajdziecie niedaleko rynku, na ulicy Stolarskiej 13. Na ten moment klub jest tymczasowo zamknięty.

podobne:  Najlepsze dyskoteki, kluby dla 30-latków w Mielnie

5. Bracka 4

Bracka 4 to lokal, który musicie odwiedzić, jeśli odkrywacie klubową mapę Krakowa. Znajduje się – cóż za zdziwienie – na ulicy Brackiej 4, więc nawet po kilku drinkach traficie tam bez problemu. Na pierwszym piętrze zabytkowej kamienicy mieści się kilka sal oraz parkiet taneczny, gdzie będziecie mogli bawić się do rana. A jeśli będziecie mieć dużo szczęścia (lub po prostu sprawdzicie wcześniej kalendarz imprez), to traficie na muzykę graną na żywo.

6. Harris Piano Bar

Harris Piano Bar to klimatyczne miejsce w podziemiach, tuż przy krakowskim rynku. Na miejscu można posłuchać dobrej muzyki oraz koncertów na żywo, a także posiedzieć przy piwie i spotkać się ze znajomymi. To jedno z najbardziej klimatycznych, a zarazem kultowych miejsc w Krakowie, w których odnajdzie się każdy miłośnik dobrej muzyki. We wnętrzu znajdują się ciekawe rzeźby i inne elementy wystroju.

7. Prozak 2.0

Prozak 2.0 to próba reaktywacji znajdującego się niegdyś przy małym rynku klubu Prozak, oferującego alternatywną muzykę i zabawy do białego rana. Obecnie lokal znajduje się na Placu Dominikańskim i oferuje niemal 600 metrów kwadratowych powierzchni. W klubie można posłuchać głównie muzyki elektronicznej – choć nie tylko. To dobre miejsce dla osób, które szukają po prostu dobrej zabawy.

podobne:  Kluby dla 30-latków we Wrocławiu

8. Alchemia

Alchemia to jeden z najbardziej znanych krakowskich klubów, mieszczący się zabytkowej dzielnicy Kazimierz. Choć dzielnica ta obfituje bary wszelkiego rodzaju, Alchemia bez wątpienia jest miejscem obowiązkowym dla każdego turysty zwiedzającego Kraków. Klub istnieje od 1999 roku i oprócz doskonałych trunków oferuje także smaczną kuchnię oraz niezwykły klimat. Można tutaj siedzieć do białego rana przy świecach, podziwiając wystrój zawierający w sobie stare lustra i meble sprzed kilkudziesięciu lat.

9. Piwnica Pod Baranami

Kto, będą w Krakowie choć raz nie słyszał o słynnej Piwnicy Pod Baranami? Tak, lokal dalej istnieje i wciąż przesiadują w nim sławy takie jak Andrzej Sikorowski czy Grzegorz Turnau. Obecnie w Piwnicy Pod Baranami znajduje się również kino. Na co dzień w środku można posiedzieć przy szklance piwa lub kawie, wieczorem klub zmienia się w scenę, na której występują znane kabarety i twórcy. Zdarzają się również wieczorki taneczne, które pozwalają poczuć ducha dawnego Krakowa pomieszanego z nutką nowoczesności.

komentarze: 2

  1. W ten weekend mam jechać do Krakowa, żeby pozwiedzać i się zabawić, więc przyda mi się taki ranking najlepszych klubów. Dzięki!

  2. Ja od siebie mogę jeszcze polecić Klub Diament. Kluby na Rynku w Krakowie są ciekawe, ale my ze znajomymi preferujemy rozgrywkę w bilarda w towarzystwie dobrego alkoholu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.