Jak wynająć zespół muzyczny na imprezę? Organizacja koncertu w klubie

Koncert muzyczny w klubie

Klub muzyczny to jedno z lepszych miejsc do organizacji koncertów muzycznych. Aby wypadały one jak najlepiej, należy jednak pamiętać o kilku podstawowych kwestiach organizacyjnych. Poniżej prezentujemy więc krótką listę, dzięki której organizacja koncertu w klubie może okazać się nieco prostsza.

Jak wynająć zespół muzyczny na imprezę?

Aby jakikolwiek koncert się odbył, niezbędny jest kontakt z wykonawcami. Ciągłe wynajmowanie muzyków na imprezę to podstawowe działanie, którym powinniśmy się zająć, jeśli chcemy, żeby nasz klub przyciągał miłośników muzyki. Na szczęście obecnie bezpośredni kontakt z muzykami bardzo ułatwia internet.

Odwiedzając strony internetowe, jesteśmy w stanie odnaleźć namiary nawet do najbardziej znanych gwiazd muzyki w Polsce i na świecie. Chcąc zorganizować koncert nowego składu Adama Konkola, wystarczy wejść w zakładkę zespół Łzy (kontakt) na oficjalnej stronie zespołu, która zawiera wszystkie dane, potrzebne do szybkiego kontaktu. Warto również śledzić profile społecznościowe kapel mniej znanych, ponieważ często jest to jedyna droga kontaktu z osobami, które nie posiadają jeszcze managera.

Jak przygotować scenę do koncertu w klubie?

Kolejnym krokiem przy organizacji koncertu w klubie, jest przygotowanie sceny. Jej rozmiar zależny będzie oczywiście od ogólnej powierzchni klubu. Warto również pamiętać, że w zależności od potrzeb zespołu, może być wymagane mniej lub więcej miejsca na sprzęt. Organizując koncerty cyklicznie, dobrym pomysłem może okazać się więc rozbudowanie mniejszej sceny na potrzeby większych składów.

Każdy artysta doceni również przygotowanie techniczne. Jeśli scena w klubie będzie używana często, praktycznym rozwiązaniem będzie instalacja podstawowego sprzętu na stałe. Może i nie istnieją jasne zasady organizacji koncertów, jeśli chodzi o minimalny osprzęt, ale warto zadbać przynajmniej o elementy niezbędne. Mowa tu na przykład o statywach mikrofonowych, kablach czy nawet podstawowych wzmacniaczach.

Jak zadbać o dobrą akustykę w klubie?

Jednak nawet najlepszy zespół i sprzęt nie zdadzą się na dużo, jeśli akustyka w klubie będzie mierna. Właśnie dlatego ze szczególną uwagą należy podchodzić do kwestii nagłośnienia. Sprzęt audio może znacząco wpłynąć na koszt organizacji koncertu, ale nawet tańsze zestawy zabrzmią przyzwoicie, kiedy będą dobrze ustawione.

Do tego ile kosztuje organizacja, należy więc doliczyć również dobór odpowiedniego wygłuszenia i ewentualnej obsługi technicznej. Panele akustyczne do klubu porównywalnie mogą okazać się jedną z mniejszych inwestycji, która może przynieść najwięcej korzyści długoterminowych.

Organizację koncertu krok po kroku można więc podsumować w trzech jasnych punktach. Po pierwsze konieczny jest kontakt z zespołem. Numer telefonu lub adres mailowy najwygodniej uzyskać, za pośrednictwem strony internetowej lub profilu społecznościowego. Następnie, należy pamiętać o przygotowaniu sceny, która spełni wymagania zaproszonego zespołu. Organizując koncert w klubie, bardzo ważne jest również zadbanie o dobrą akustykę. Warto rozejrzeć się więc za odpowiednimi panelami akustycznymi lub zadbać o poprawne rozmieszczenie głośników.

komentarze: 2

  1. Na początku mnie to trochę dziwiło, ale faktycznie, jeśli chcemy wynająć zespół muzyczny, to po prostu trzeba skontaktować się z wykonawcą! W dzisiejszych czasach to nie takie trudne, a muzycy też szukają przecież pracy 🙂

  2. Wynajęcie zespołu muzycznego na imprezę to raczej nie łatwa sprawa. Zespoły chyba wolą większe koncerty niż jakieś imprezki…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.