Gdzie szukać tanich biletów na koncerty, imprezy?

ludzie na koncercie

Choć wydawałoby się, że nie da się kupić taniej czegoś takiego jak bilety na koncerty i imprezy, to jednak warto próbować. Jakie są na to sposoby? Co zrobić, żeby nie przepłacać, a nawet zyskać na zakupie biletów? Podpowiadamy!

Tanie bilety online

Jednym ze sposobów na to, by kupić taniej bilety na koncerty lub imprezy, na które wstęp jest płatny, warto przede wszystkim postawić na ich zakup przez internet. Dawniej, aby kupić wejściówkę na imprezę, trzeba było stać w kolejce do stacjonarnych punktów sprzedaży. To było kosztowne dla organizatorów, gdyż musieli przygotować bilety w formie papierowej tak, by nie dało się ich podrobić, jak i opłacić osoby pracujące w kasie oraz miejsce, w którym odbywała się sprzedaż.

Dzisiaj dominuje sprzedaż online. Zarówno na dedykowanych imprezom stronach, jak i na specjalnie pod konkretne wydarzenie stworzonych witrynach. To jest tańsze, szybsze i niezawodne. W ten sposób można kupić bilet nawet na wydarzenie kulturalne, które odbywa się w innym mieście, państwie. W sieci sprzedawane są bilety na koncerty polskich i zagranicznych gwiazd. Dzięki zakupowi biletu online na imprezę muzyczną można sporo zaoszczędzić.

podobne:  Prywatna poradnia hepatologiczna czy hepatolog z NFZ?

Gdzie szukać tanich biletów na koncerty, imprezy?

Ale to nie wszystko. Nie tylko na dedykowanych imprezom muzycznym stronach, a także na portalach zajmujących się pośredniczeniem w sprzedaży biletów na koncerty, da się kupić tańsze wejściówki. Możliwe to jest również na stronach z ogłoszeniami. Dlaczego?

Głównie dzieje się tak w sytuacji, gdy ktoś kupił bilet i niestety z powodu zmiany planów, nie może pojawić się na imprezie, więc chce go odsprzedać. To jest możliwe, bo wiele wejściówek na koncerty nie jest imiennych. Aby wyszukać bilet na koncert lub imprezę, można przejrzeć sprzedajemy.pl/kultura-i-rozrywka i zobaczyć, czy ktoś nie oferuje wejściówki w atrakcyjnej cenie. Czasem lepiej sprzedać taniej, ale jednak coś zyskać na zbyciu biletu niż stracić nie dość, że dobrą zabawę, to jeszcze pieniądze.

podobne:  Jaki kurs zrobić? Zwiększ swoje szanse na rynku pracy

Biletów na imprezy muzyczne, festiwale i koncerty można szukać również na portalach społecznościowych. W grupach typu sprzedam/oddam, bardzo często pojawiają się ogłoszenia o sprzedaży wejściówek na wydarzenia. Czasami jest to wynik zmiany planów, ale i na przykład chęć pozbycaia się biletu na wydarzenie, na które dostało lub wygrało się zaproszenie, a nie chce się w nim brać udziału.

Jak oszczędzić na biletach na koncerty i imprezy?

Niektórzy uważają, że kultura jest droga, więc rezygnują z wydarzeń kulturalnych, w tym muzycznych, gdyż szkoda im na to pieniędzy. Oczywiście, że nie jest to najważniejsza z potrzeb, ale lepiej o niej nie zapominać. Wcale nie trzeba oszczędzać na kulturze, wystarczy po prostu wiedzieć, jak kupić w niższej cenie wejściówki na koncert, bilety do kina, zaproszenie na imprezę.

podobne:  Jak napisać pracę magisterską?

Przede wszystkim warto kupować bilety w przedsprzedaży. Decydując się na zakup wejściówki na ostatnią chwilę, ryzykuje się, że ich dostępna pula wyprzeda się lub rozejdzie się, ale w mocno zawyżonej cenie. Zazwyczaj w pierwszych turach sprzedaży bilety są znacznie tańsze.

Nie mówiąc o pre-orderach, a więc możliwości kupienia biletów jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem sprzedaży. Tutaj często nie tylko otrzymuje się niższą cenę, ale i inne benefity.

Chcąc kupować taniej bilety na koncerty, do kina i na inne wydarzenia kulturalne, warto zacząć korzystać z usług cashback, znanych też jako moneyback. Polegają na otrzymywaniu częściowego zwrotu poniesionych kosztów za zakupy. Bywa tak, że często gromadzi się punkty, które da się później wykorzystać na inne wyjścia.

1 komentarz

  1. Kupowanie biletów od kogoś, kto nie może pójść na event to naprawdę dobry pomysł, ale trzeba być ostrożnym, bo oszustów nie brakuje i wejściówka może być sfabrykowana – wtedy ani kasy, ani zabawy. Warto byłoby o tym wspomnieć, bo mnóstwo ludzi zostało tak oszukanych, pewnie wśród waszych znajomych też.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.