Jak wynająć statystę na plan zdjęciowy?

Klaps filmowy na tle budynku

Potrzebujesz statysty lub statystów na plan zdjęciowy? Zależy Ci na współpracy z osobami godnymi zaufania, obowiązkowymi i dysponujący określonymi cechami? W tym artykule podpowiadamy, jak wynająć statystę na plan zdjęciowy i co zrobić, by proces angażu odbył się sprawnie.

Jak wynająć statystę na plan zdjęciowy – dwie metody

Znalezienie odpowiedniego statysty może być trudne, bo czasami zależy nam na bardzo konkretnym typie urody lub umiejętnościach, a to mocno zawęża krąg odpowiednich osób. Statystę można wynająć tak naprawdę na dwa sposoby – znaleźć go samodzielnie i podpisać z nim umowę lub skorzystać z pomocy agencji statystów.

Samodzielne poszukiwania statysty

Samodzielne poszukiwanie statysty jest możliwe i może być skuteczne, ale z pewnością będzie długo trwało. Konieczne jest przede wszystkim ogłoszenie naboru na statystę, dokładne sformowanie swoich wymagań, poczekanie na zgłoszenia i wybór właściwego statysty. To może trwać tygodniami, a w większości przypadków nie można sobie pozwolić na takie opóźnienia. Metoda samodzielnych poszukiwań już dawno ustąpiła miejsca współpracy z agencją zrzeszającą statystów.

Wynajem statysty z agencji statystów

Agencja statystów to specjalna agencja, która współpracuje ze statystami gotowymi podjąć pracę na planie zdjęciowym filmu, serialu lub teledysku. Bank twarzy takiej agencji jest bardzo rozbudowany i można w nim znaleźć ludzi o zróżnicowanych cechach, wieku i umiejętnościach. Współpraca z agencją statystów jest bez wątpienia najłatwiejszym i najszybszym sposobem znalezienia statysty do konkretnej produkcji.

Dzięki skorzystaniu z oferty agencji statystów nie trzeba się przejmować problematycznym procesem rekrutacji i formalnościami związanymi z zatrudnieniem konkretnej osoby. W takim przypadku producent podpisuje umowę bezpośrednio z agencją, a statysta nie zaprząta sobie głowy kwestiami formalnymi. Cały proces pozyskania statysty jest znacznie ułatwiony. Dodatkowo dzięki współpracy z agencją statystów klient wie, że podejmie współpracę z osobami punktualnymi i zdyscyplinowanymi, a często też doświadczonymi, co gwarantuje sprawne przeprowadzenie zdjęć.

Klaps filmowy na tle budynku

Jak wygląda wybór statysty z agencji?

Osoby odpowiedzialne za obsadę wybranej produkcji zgłaszają się do agencji statystów i dokładnie charakteryzują, na jakiej osobie im zależy. Pracownicy agencji dokonują selekcji twarzy ze swojej bazy i wybierają oraz przestawiają klientowi te, które najlepiej pasują do określonego wcześniej profilu. Klient wybiera konkretne osoby i podpisuje z agencją umowę na wynajem statystów. W razie potrzeby agencja może przeprowadzić też specjalny casting na statystów do wybranej produkcji. Statyści zatrudnieni na planie zdjęciowym otrzymują od osób odpowiedzialnych za film/serial dokładne wytyczne odnośnie do zachowania i wyglądu podczas zdjęć oraz informacje o terminach tych zdjęć. Po zakończeniu pracy statyści otrzymują wynagrodzenie od agencji.

Jeśli szukasz statysty do swojej produkcji i zależy Ci na profesjonalnej współpracy, wiedz że statystę na plan zdjęciowy możesz wynająć w Agencji Infernal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.