Jak doczyścić posadzkę w klubie, na dyskotece?

ludzie na dyskotece

Dyskoteki, kluby czy puby to miejsca, do których wybieramy się, by zaczerpnąć rozrywki, spędzić miło czas z najbliższymi. Niewielu z nas myśli o tym, że po zakończonej imprezie ekipa sprzątająca musi przeprowadzić szereg prac porządkowych, w tym dokładnie umyć wszystkie podłogi. Jak doczyścić posadzkę w klubie czy dyskotece? Czy warto skorzystać z usług profesjonalistów?

Jaka posadzka na dyskotece, w klubie to dobry pomysł?

Za posadzkę uznajmy warstwę wykończeniową podłogi. Wyróżnia się jej 4 rodzaje:

  1. bezspoinowe,
  2. spoinowe,
  3. mozaikowe,
  4. żywiczne.

Posadzka bezspoinowa skonstruowana jest z jednego elementu, który dopasowany jest do rozmiarów pomieszczenia. Zazwyczaj jest to beton lub tworzywa tekstylne. Do dyskoteki oraz klubu bardzo dobrym rozwiązaniem może być odpowiednio zabezpieczony beton – aby był trwały i odporny na zabrudzenia maluje się go specjalnymi lakierami. Doskonale sprawdzi się w każdej części klubu. W kwestii posadzek spoinowych prym wiodą panele, drewno oraz płytki. Drewno może być wykorzystane do zbudowania parkietu tanecznego w dyskotece, z kolei płytki bardzo często kładzie się w okolicy baru, na zapleczu oraz w toaletach. Kafelki powinny cechować się niską nasiąkliwością oraz wysokim współczynnikiem antypoślizgowości. Panele nie zdadzą egzaminu, ponieważ są zbyt mało odporne na zniszczenie. Ciekawym rozwiązaniem dekoracyjnym mogą być mozaiki z drewna albo płytek ułożone pomiędzy klasycznymi klepkami czy kafelkami. Wielu przedsiębiorców decyduje się także na wykorzystane posadzki żywicznej w swoim klubie. Wynika to z faktu, że podłoga akrylowa, epoksydowa lub poliuretanowa jest niezwykle trwała.

Czym usunąć zabrudzenia z posadzki w klubie, dyskotece?

Umycie podłogi w klubie bądź dyskotece nie jest proste, dlatego jeżeli nie jesteś pewien jak wykonać prace, czyszczenie posadzek zleć firmie yesczysto.pl. Profesjonaliści posiadają odpowiednie sprzęty, wysokiej klasy środki czyszczące oraz wiedzę i doświadczenie, dzięki którym usunięcie nawet bardzo trudnych zabrudzeń nie przysporzy sporego kłopotu. Decydując się na samodzielne prowadzenie prac porządkowych, warto zapamiętać, że najłatwiej jest doczyścić podłogę żywiczną. Posiada ona właściwości antygrzybiczne oraz antybakteryjne, przez co rozwój drobnoustrojów na często zachlapanych napojami powierzchniach jest ograniczony. Brak wszelkiego rodzaju fug oraz zagłębień pozwala na szybkie i proste umycie powierzchni klasycznym mopem i środkiem do czyszczenia podłóg – nie trzeba wykorzystywać specjalnych preparatów. W przypadku płytek oraz parkietów sytuacja zaczyna się komplikować, ponieważ do ich mycia należy używać specjalnie przeznaczonych do nich środków chemicznych. Pozwolą one nie tylko na usunięcie trudnych zabrudzeń, ale i nie zniszczą powierzchni, np. powodując przebarwienia. Warto dokładnie zapoznać się z instrukcją stosowania środków, jak i wszelkimi ostrzeżeniami na ich opakowaniach. W przypadku kafelków pamiętać należy także o regularnym myciu fug, najlepiej środkiem przeciwgrzybicznym i antybakteryjnym. Gdy położono parkiet, oprócz odpowiednio dobranych środków czyszczących bardzo ważne jest usuwanie na bieżąco rozlanych napojów, tak aby posadzka nie napęczniała od wilgoci. Podczas mycia należy zadbać o to, aby nie moczyć zanadto jej powierzchni – to również może wywołać szkody i być powodem kosztownych napraw.

Czym jest polimeryzacja podłóg dyskotekowych i klubowych?

Aby ułatwić sobie czyszczenie posadzki w klubie, można zdecydować się na usługę polimeryzacji, która w swojej ofercie posiada wspomniana wcześniej firma Yes Czysto. Proces ten nazywany jest także akrylowaniem i polega na nałożeniu na dokładnie wyczyszczoną podłogę środka, który po wyschnięciu tworzy odporną na uszkodzenia, przebarwienia i zabrudzenia powłokę. Podsadzka jest wodoodporna. Polimeryzacja wprowadza także właściwości antybakteryjne, przez co dużo łatwiej jest zadbać o czystość w dyskotece. Dodatkowo powierzchnia jest antypoślizgowa, co pozwoli na zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa uczestnikom imprezy. Warto wspomnieć także, że akrylowana podłoga jest bardzo atrakcyjna wizualnie – zniwelowane zostają wszelkie rysy, przebarwienia czy wytarte miejsca, dodatkowo odbija ona światło od swojej lśniącej powierzchni. Konserwacja polimeryzowanej posadzki wymaga zastosowania specjalnych środków z wysoką zawartością polimerów. Można czyścić ją samodzielne lub wynająć do tego ekipę, która doskonale wie, jak obchodzić się z tego typu powierzchnią.

1 komentarz

  1. No ja wierzę, że po niektórych imprezach to posadzka jest nie do doczyszczenia. Właśnie dlatego warto się porządnie zastanowić, co się kładzie na podłodze klubu, dyskoteki, restauracji. Drewniany parkiet to masakra! Na szczęście dzisiaj jak się samemu nie da, to są firmy do tego typu zadań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.