Jak urządzić mieszkanie w nowoczesnym stylu?

urządzanie nowoczesnego mieszkania

Choć wciąż modne są mieszkania w stylu prowansalskim, skandynawskim czy kolonialnym, to można zauważyć stale rosnące zainteresowanie nowoczesnymi wnętrzami. Kiedyś uznawane były za zbyt surowe, „zimne”, dzisiaj cenione są za prostotę, elegancję i minimalizm. Coraz więcej ludzi decyduję się na tego typu aranżacje, dlatego warto byłoby się zastanowić jak urządzić mieszkanie w nowoczesnym stylu.

Pomysły na styl nowoczesny w mieszkaniu

Najważniejsze w tym przypadku będzie zachowanie dużej przestrzeni. Trend ten jest szczególnie widoczny w nowoczesnym budownictwie – deweloperzy, zgodnie z panującą modą, projektują zazwyczaj w swoich lokalach kuchnię otwartą na salon lub jadalnię. Takie połączenie dwóch pomieszczeń jest doskonałym rozwiązaniem zarówno w przypadku małych jak i dużych mieszkań. Dzięki temu mamy wrażenie, że przestrzeń jest o wiele większa niż w rzeczywistości.

podobne:  Ranking pomysłów na oryginalny balkon

Jednak musi być zachowany kolejny warunek – minimalizm. Meble w nowoczesnym mieszkaniu muszą być proste i funkcjonalne, tak, aby przy stosunkowo niewielkiej ilości, najlepiej spełniać swoje zadanie. Pokojów nie powinno się zagracać, dlatego od razu możemy zrezygnować z meblościanek czy zbędnych bibelotów.

Najlepiej sprawdzą się tu meble modułowe – w sklepach można znaleźć dzisiaj wiele designerskich propozycji, które pozwolą nam na zagospodarowanie przestrzeni bez konieczności „zawalania” jej meblami. W tym wypadku warto zainspirować się mieszkaniem w nowoczesnym stylu na Homebook.pl, ponieważ jest tam wiele aranżacji i rozwiązań na każdą kieszeń.

nowoczesne wnętrze na Homebook

Nowoczesna kolorystyka we wnętrzach

Jeśli zależy nam na nowoczesnym wnętrzu to musimy postawić na odpowiednią kolorystykę. Od razu możemy zapomnieć o takich barwach jak zieleń, fiolet czy róż, ponieważ dominować tu będą biel, szarość i czerń.

podobne:  Zabytkowe meble w biurze. Jak urządzić gabinet w stylu kolonialnym?

Najczęściej spotyka się ściany w różnych odcieniach szarości, białe, laminowane meble (szczególnie kuchenne) oraz czarne dodatki (stolik czy sztalugowa lampa podłogowa). Jeśli mamy już pewne doświadczenie w aranżacji wnętrz, to możemy pozwolić sobie na ocieplenie pomieszczeń za pomocą drewna – jednak musi być to umiejętnie wykonane.

Nowoczesny stół znaleziony na Homebook

Połączenie betonu i szkła w domu

Cechą charakterystyczną nowoczesnych mieszkań jest duża ilość szkła oraz betonu. Zawieszenie prostych, lecz dużych luster w strategicznych miejscach pozwala optycznie powiększyć przestrzeń, natomiast beton dodaję surowości wnętrzu. Zamiast betonu architektonicznego, który jest dość drogi, można użyć dekoracyjny tynk. Wystarczy nanieść go ząbkowaną pacą, a następnie pomalować szarą i srebrną farbą. To drugie rozwiązanie sprawdzi się znakomicie jeśli mamy ograniczone fundusze.

podobne:  Co warto zwiedzić w Sandomierzu?

Minimalistyczne aranżacje

Jeśli zależy nam na mieszkaniu w nowoczesnym stylu to musimy pamiętać o zachowaniu dużej ilości wolnej przestrzeni, dobraniu adekwatnych kolorów oraz o maksymalnym ograniczeniu ilości mebli i kunsztownych dekoracji. Zamiast tego możemy urozmaicić nasze wnętrza designerską lampą, wazonem czy innymi dodatkami o prostych. Przy czym nie obawiajmy się korzystać z inspiracji znalezionych w Internecie, ponieważ mogą być dla nas bardzo pomocne.

nowoczesna lampa znaleziona na Homebook

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.