Jak się ubrać do klubu, na dyskotekę, o czym warto pamiętać?

Usmiechnieta dziewczyna tańczy w klubie

Wieczorne wyjście do klubu lub na dyskotekę to popularny sposób na spędzanie wolnego czasu, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Stali bywalcy tego typu miejsc wiedzą bardzo dobrze, jak się ubrać na taką okazję, jednak dla osób, które rzadko je odwiedzają, wybór właściwego stroju może stanowić wyzwanie. To właśnie dla nich mamy kilka cennych rad.

Planując strój weź pod uwagę konkretny klub

Miłośnicy nocnego życia bez wątpienia świetnie orientują się gdzie potańczyć w Warszawie, czy w innych miastach. Wiedzą, jakie kluby są najbardziej popularne i gdzie panuje przyjemny dla nich klimat. Co więcej, mają świadomość, że nie do każdego klubu, czy dyskoteki można ubrać się tak samo. Niektóre kluby mają określony dress code. Warto sprawdzić to z wyprzedzeniem na stronie internetowej klubu lub zadzwonić i zapytać. Elegancki klub nocny może wymagać bardziej formalnego ubioru, podczas gdy w klubie z muzyką na żywo będzie luźniej. Jest to istotne z kilku powodów. Przede wszystkim pracownicy klubu, którzy odpowiedzialni są za selekcję gości, mogą po prostu nie wpuścić kogoś, kto ich zdaniem jest niewłaściwe ubrany. Drugą kwestią jest to, że idąc na dyskotekę w nieodpowiednim stroju, możemy po prostu czuć się źle.

podobne:  Pomysły na prezenty wspierające zdrowy styl życia

Wygoda jest ważna nawet na dyskotece

Bardzo często wyobrażając sobie typowy damski strój na dyskotekę czy imprezę w klubie, na myśl przychodzą nam krótkie sukienki i wysokie obcasy. Prawda jest jednak taka, że jeśli na co dzień jesteśmy przyzwyczajone do wygodnych butów, to w szpilkach będzie nam niewygodnie i możemy przez to poruszać się niezgrabnie, a cały efekt będzie daleki od zamierzonego. Należy zatem szukać takiego rozwiązania, które będzie mieściło się w ramach zasad panujących w danym miejscu, ale jednocześnie pozwoli nam zachować swój własny styl i zapewni wygodę. Czasem zwykłą z pozoru stylizacje można bardzo efektownie podkręcić przy pomocy dodatków. Rzucające się w oczy kolczyki, elegancka torebka, czy mocniejszy makijaż to coś, co warto wziąć pod uwagę, w zamian rezygnując z niewygodnych butów, czy sukienki.

podobne:  Zieleń we wnętrzach - jak wypełnić kolorem zielonym mieszkanie?

Podobnie w przypadku panów, którzy wybierają się na imprezę do klubu, powinni oni ubrać się tak, aby czuć się pewnie i swobodnie.

Wybierając się do klubu weź pod uwagę pogodę

W klubach i dyskotekach zwykle panuje gorąca atmosfera, zarówno w przenośni, jak i dosłownie. Tańcząc, będąc w ciągłym ruchu bardzo szybko się rozgrzewamy, do tego duża ilość ludzi również ma wpływ na temperaturę panującą w tego typu miejscach. Nic więc dziwnego, że planując swój strój, bierzemy pod uwagę raczej lekkie ubrania. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zwłaszcza jesienią i zimą, droga do klubu i z powrotem może odbywać się w nieprzyjemnych warunkach pogodowych. W związku z tym konieczne jest założenie odpowiedniego obuwia oraz ciepłego okrycia wierzchniego. Wiele miejsc, w których odbywają się różnego rodzaju imprezy, posiada szatnie, w których można zostawić kurtkę, płaszcz oraz inne zbędne na ten moment elementy garderoby.

podobne:  Jak nie wstydzić się tańczyć w klubie?

Mamy nadzieję, że nasze rady okażą się dla Was przydatne, a tych, którzy z nich skorzystali, prosimy o podzielenie się tym artykułem z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.