Jak i gdzie kupić bitcoina?

Bitcoin w ręce

Zainteresowanie bitcoinami rośnie, coraz więcej osób zastanawia się nad tą formą inwestycji. Na początku może być to dla niektórych nieco skomplikowane. Warto więc dowiedzieć się, jak i gdzie można kupić takie wirtualne waluty. Od czego trzeba zacząć, chcąc nabyć bitcoiny?

Czym jest bitcoin?

Bitcoin to rodzaj kryptowaluty. Przyjmuje się, że odpowiedzialna za jej powstanie jest osoba o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Waluta ta dostępna jest w Internecie. Może być używana jako środek płatniczy. Decydują się na to niektóre kawiarnie, sklepy internetowe czy platformy pośredniczące w sprzedaży. A jak i gdzie można pozyskać bitcoiny?

Bitcoiny w kantorach internetowych

Jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki w świecie kryptowalut, kupić bitcoina możesz np. przez www.KantorBitcoin.pl. W Polsce jest kilka takich kantorów, w których możliwe jest zakupienie BTC, ale też innych kryptowalut. Takie rozwiązanie polecane jest osobom, które zaczynają inwestowanie w bitcoiny. Trzeba jednak wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę przy takiej transakcji. Przede wszystkim należy porównywać ceny bitcoinów w kantorach. Może się okazać, że ich oferty różnią się od siebie. Inny może być też system płatności, koszt prowizji itp. Osoby, które decydują się na zakup bitcoina przez kantor, cenią sobie anonimowość takiej usługi. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę? Warto wybierać kantory, które mają polskojęzyczną obsługę klienta. Dzięki temu łatwiej dopytać o szczegóły transakcji, sposoby płatności, występujące problemy na platformie itp. To jednak nie jest jedyny sposób na pozyskanie kryptowalut. Jak jeszcze można kupić bitcoina?

Bitcoin w ręce

Kupno bitcoinów na giełdach

Giełd kryptowalutowych nie brakuje. Szacuje się, że na całym świecie są ich tysiące. W ten sposób także można wzbogacić się o bitcoiny. Przed zakupem na takiej giełdzie, trzeba jednak sprawdzić kilka kwestii. Najważniejsze jest to, czy taka giełda kryptowalut jest znana wśród osób inwestujących w bitcoiny. Lepiej też wybrać taką, która zlokalizowana jest w kraju, w którym mieszkamy. W Polsce dostępnych jest kilka takich giełd. Chcąc w ten sposób kupić kryptowaluty, należy dokonać rejestracji na stronie. Na plus korzystania z giełd kryptowalutowych jest to, że obowiązują tutaj niskie ceny. Wiele z takich platform wyróżnia się też intuicyjną obsługą. Za bitcoiny można zapłacić kartą kredytową czy za pomocą przelewu.

Kopanie kryptowalut

Pozyskać bitcoiny można jeszcze przez kopanie kryptowalut. To jednak sposób, z którego korzystają doświadczone osoby. W dodatku kopanie w pojedynkę nie jest już opłacalne, ponieważ powstało wiele takich kopalni. Żeby korzystać z takiej metody pozyskiwania bitcoinów, trzeba wyposażyć się w specjalny sprzęt i oprogramowanie, co jest oczywiście kosztowne. Stworzono dedykowane koparki bitcoinów, które dostępne są w kilku rodzajach – GPU, CPU, USB czy ASIC. Za ich pomocą możliwe jest kopanie kryptowalut. Ile one kosztują? To zależy od rodzaju, ale i ceny bitcoina. Profesjonalne koparki, takie, które faktycznie będą opłacalne, to wydatek nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.