Filmy, które każda kobieta musi zobaczyć, czyli słynne filmy dla pań

Pilot i telewizor

Kobiece filmy to nie tylko sentymentalne komedie romantyczne, choć tych z pewnością jest najwięcej. Warto jednak podnieść nieco poprzeczkę i zapoznać się z tytułami bardziej wymagającymi, których bohaterkami są właśnie kobiety – silne, niezależne, natykające się na życiowe problemy, ale odważnie stąpające przez życie. Z czym warto się zapoznać?

Erin Brockovich

Jest to film, którego premiera odbyła się w 2000 roku i opowiada o życiu tytułowej Erin, dwukrotnej rozwódki i jednocześnie matki trójki dzieci. Jest to dość charakterystyczna postać, bowiem, kobieta uwielbia wyzywające stroje i właśnie tak się ubiera, jednocześnie posiada też cięty język i nie ma żadnego wykształcenia ani doświadczenia zawodowego. Mimo wszystko ona właśnie chce znaleźć pracę i jest zdesperowana, choć nikt nie chce jej przyjąć, aż do momentu, gdy zatrudnia ją kancelaria prawna. Wtedy zaczyna się dziać…

Uśmiech Mony Lisy

Film premierę miał w 2003 roku, a oś opowieści osadzona jest latach 50-tych. Główna bohaterka, Katherine jest niezamężną i bezdzietną nauczycielką, która naucza w żeńskim koledżu, miejscy, gdzie kobiety uczone są jak być dobrymi żonami – posłusznymi i dobrze wychowanymi. Katherine z kolei się temu sprzeciwia i pokazuje swoim uczennicom, że można żyć inaczej, choć i tu pojawia się konflikt, bo nie każda kobieta chce tego samego. Ile osób tyle marzeń i tyle ścieżek do wspaniałego życia.

Smażone zielone pomidory

Ten film z 1991 roku skupia się przede wszystkim na nadziei oraz niezwykłej sile przyjaźni. Ważnym przekazem, jakie niesie, jest także to, że na zmiany nigdy nie jest za późno. Główną bohaterką jest Evelyn, kobieta przechodząca trudności w życiu – jest nieszczęśliwa w małżeństwie i niezadowolona ze swojego wyglądu. Odwiedza ona dom opieki, gdzie poznaje starszą panią, która zaczyna snuć opowieść o swoim życiu, co daje jej siłę, by wreszcie coś zmienić.

Frida

Frida to meksykańska niezwykle popularna malarka, która jednocześnie w życiu prywatnym zmaga się z wieloma problemami – chorobą, a także namiętnym, choć toksycznym związkiem. Opowiada także rzecz jasna o jej miłości do malarstwa. Zmagając się z coraz większymi trudnościami, potrafiła znaleźć w sobie, by jakoś to wszystko przetrwać. To film z 2003 roku o tym, że nawet gdy jest ciężko, zawsze warto walczyć.

Jedz, módl się, kochaj

Jest to jeden z nieco nowszych filmów, ale i tak mający już swoje lata, ponieważ powstał w 2010 roku. Pokazuje historię kobiety, która z pozoru ma idealne życie – świetną pracę, rodzinę, wspaniały dom i przyjaciół. Jest tak, aż do momentu, gdy uświadamia sobie, że nie jest szczęśliwa. Robi radykalny krok – rozwodzi się, rzuca pracę i wyjeżdża w podróż, która ma być spełnieniem jej marzeń i pomóc odnaleźć siebie i własną drogę życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.