Decydujemy się na botox? Przede wszystkim bezpieczeństwo!

Bezpieczne podanie botoxu tylko u doświadczonego dermatologa

Mało kto z nas wie, że wykorzystywany w dermatologii estetycznej botox inaczej jest nazywany jadem kiełbasianym. Nazwa wzięła się stąd, że substancja ta powstaje w psującej się wędlinie. Co więcej, toksyna botulinowa to trucizna. Spożyta może być niebezpieczna dla zdrowia i życia człowieka. Na szczęście naukowcy znaleźli dla niej inne zastosowanie…

Co to jest botox?

Botox, to inaczej toksyna botulinowa, czyli jad kiełbasiany. Od lat 70. XX wieku wykorzystuje się ją w medycynie, między innymi przy leczeniu skurczów powiek, zeza, kręczu karku, przy nadpotliwości, a także przy nadmiernym napięciu mięśni np. u dzieci z porażeniem mózgowym. Wszystko dlatego, że botox hamuje uwalnianie acetylocholiny, która odpowiada za przekazywanie impulsów pomiędzy nerwami a mięśniami. Dzisiaj z dobrodziejstwa botoxu możemy korzystać także w gabinetach dermatologii estetycznej. Umożliwia bowiem szybkie pozbycie się zmarszczek.

podobne:  Kluby dla 30-latków w Katowicach

Gdzie na zabieg botoksu?

Jeśli zdecydujemy się na zabieg przy użyciu botoksu to stajemy przed trudnym wyborem. Musimy znaleźć gabinet, w którym nam go wykonają. Najlepiej popytać wśród znajomych lub poszukać w Internecie. Pamiętajmy, by przy wyborze nie kierować się ceną, czy bliską lokalizacją gabinetu. Zwróćmy uwagę na to, kto w nim pracuje, jakie ma kwalifikacje i doświadczenie.

Warto poszukać opinii nie tylko o samej klinice, ale też poszczególnych lekarzach. W trosce o swoje życie i zdrowie, wybierzmy bezpieczne podanie botoxu tylko u doświadczonego dermatologa, jak budzicz.pl. Dzięki temu unikniemy powikłań, a zabieg da taki efekt, jakiego oczekujemy. Bowiem mimo, że jest to bezpieczne, zdarza się, że występują działania niepożądane.

podobne:  Najciekawsze hasła reklamowe

Decydujemy się na botox

Efekty botoxu

Skuteczne usuwanie zmarszczek

Wiemy już skąd bierze się ta substancja, czym się charakteryzuje oraz jak szerokie ma zastosowanie. Zastanówmy się więc, czego możemy się pozbyć, jeśli wybierzemy się do gabinetu dermatologii estetycznej. Przy użyciu botoksu lekarz może zlikwidować:

  •   zmarszczki mimiczne na czole – poprzeczne lub tak zwane lwie (pionowe pomiędzy łukami brwiowymi), sprawiające, że wyglądamy na zagniewanych i smutnych;
  •   kurze łapki – zmarszczki mimiczne powstałe w wyniku mrużenia oczu, uśmiechu;
  •   zmarszczki dolnej powieki oka – także są mimiczne, ich źródłem także jest śmiech;
  •   zmarszczki nad górną wargą (tzw. zmarszczki palacza).

Dla kogo botox?

Na botox możemy się wybrać nawet mając 25 lat. Zdarza się bowiem, że już w tym wieku u niektórych osób zmarszczki mimiczne są bardzo wyraźne. Jednakże wtedy będzie to działanie profilaktyczne. Mimo, że przed zabiegiem nie trzeba robić żadnych badań, nie jest dla każdego.

podobne:  Jak okazać uczucia? Związek bez tajemnic

Nie można przeprowadzić go u kobiet w ciąży, karmiących piersią, a także podczas menstruacji. Przeciwwskazaniem jest także przyjmowanie leków przeciwbólowych lub przeciwgorączkowych zawierających substancje rozrzedzające krew. Właśnie dlatego ważne jest, by udać się do kliniki, gdzie dla lekarzy najważniejsze jest dobro pacjenta, a nie zysk. Profesjonalista przeprowadzi szczegółowy wywiad lekarski, opowie o przeciwwskazaniach i możliwych powikłaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.