Darmowe audiobooki, czyli gdzie szukać audiobooków za darmo?

Od lat dużą popularnością cieszą się książki w formie elektronicznej, które pozwalają na czytanie w wolnej chwili za pomocą ekranu czytnika. Dla osób, które niekoniecznie mają czasu lub możliwości, by poświęcić go lekturze, może zdecydować się na audiobook, czyli książkę czytaną przez lektora. Gdzie można je znaleźć za darmo? Które strony z audiobookami można polecić?

Czy warto korzystać z audiobooków?

Zwolenników audiobooków jest zdecydowanie mniej, niż e-booków i o wiele, wiele mniej niż miłośników papierowych książek. Mają one jednak swoje zalety, między innymi umożliwiają chłonięcie lektury przez osoby niewidome i niedowidzące, czy takie, które nie są w stanie się poruszać. To także świetna alternatywa dla długich podróży samochodem, albo innych aktywności, choćby wypadu na siłownię. Stron, gdzie można je pozyskać, nie brakuje i jeżeli szuka się czegoś dla siebie, warto skorzystać z okazji, a także uzbroić się nieco w cierpliwość.

podobne:  Audiobooki w internecie? Gdzie szukać książek do słuchania?

Audiobooki na YouTubie

Może nie każdy o tym wie, ale całkiem sporo audiobooków można znaleźć w popularnym serwisie YouTube. Owszem, nie ma też może aż tak duże, ale znajdzie się jeden czy kilka kanałów, dzięki którym możliwe jest zapoznanie się z dość szerokim repertuarem lektur różnych gatunków. Można je przesłuchać całkowicie za darmo! Przykłady kanałów: Słuchaj za darmo sygnowane przez Audiotekę no i sama Audoioteka także Studiomaxaudio.

Spotify z darmowymi audiobookami

Ciekawą opcją jest także Spotify, czyli popularna aplikacja do słuchania muzyki. Jak się okazuje, nie tylko miłośnicy ciekawych melodii mogą tam znaleźć coś dla siebie, bowiem są tam także dostępne audiobooki. Jaki jest minus? No cóż… reklamy, które mogą przewijać się między rozdziałami.

podobne:  Audiobooki w internecie? Gdzie szukać książek do słuchania?

Wolne Lektury i audiobooki za darmo

Stroną oferującą dostęp do darmowych audiobooków jest także serwis „Wolne Lektury”, czyli strona udostępniająca e-booki i audiobooki z bogatej biblioteki klasycznych lektur. Plusem jest posegregowanie według autorów oraz z wyróżnieniem wszystkich dostępnych tytułów, co może ułatwić wyszukiwanie.

Gdzie szukać audiobooków?

Podane wyżej strony nie wyczerpują całego grona serwisów z darmowymi audiobookami. Niestety często wybór w nich jest dosyć ubogi i raczej ciężko znaleźć popularne i całkiem współczesne powieści, ale można szukać. Zdecydowana większość książek dostępnych w takim formacie jest płatna i można je albo po prostu kupić, albo wykupić abonament w serwisie czy aplikacji, by mieć do nich swobodny dostęp. Z popularnych, ale płatnych stron warto wymienić choćby Audiotekę, Bonito, Booki24, Virtualo.

podobne:  Audiobooki w internecie? Gdzie szukać książek do słuchania?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.