Baseny SPA, basen i SPA w Twoim domu

Basen spa przed domem

Nie ma chyba na świecie takich osób, które wzbraniałyby się od pluskania w wodzie. Począwszy od małych dzieci, poprzez osoby młode po seniorów, chyba każdy lubi chodzić chociażby na basen. Nie zawsze jednak mamy na to czas, czy być może w naszym mieście takich miejsc na wysokim poziomie po prostu brakuje. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w basen spa. Co to za urządzenie i czemu warto mieć je w swoim domu?

Co to basen SPA?

Basen spa to właściwie połączenie zwykłego basenu z właściwościami spa. Podobnie jak w zwykłym basenie, jest tu zamknięty obieg wody i filtracja, a także dba się o uzdatnianie wody. To, co je różni, to przede wszystkim wielkość. Ponadto, w basenie spa wyższa jest temperatura, ponieważ ustawia się ją na zbliżoną do temperatury ciała. W zwykłym basenie nie mamy też dysz masujących i systemu audio w przeciwieństwie do urządzeń spa.

Dlaczego kupić minibasen?

Minibaseny spa nie należą do tanich urządzeń, ale z pewnością warto w nie zainwestować. Korzyści, jakie niesie ze sobą stosowanie hydromasażu, są właściwie niepoliczalne. Dobrze jest zapoznać się z głównymi zaletami urządzeń, które łączą w sobie ciepłą wodę i masaż, a jest ich naprawdę sporo. Dlaczego więc warto mieć urządzenie spa w swoim domu?

Jakie są korzyści z jacuzzi?

Kto może skorzystać z urządzeń spa? Właściwie każdy, nawet z określonymi problemami zdrowotnymi. Minibaseny, czy baseny do ogrodu jak baseny SPA z Sundance znane są z kojących na układ nerwowy właściwości. Taka codzienna sesja zmniejsza poziom stresu, obniża ciśnienie, uspokaja oddech. Dzięki temu też mięśnie rozluźniają się, a my natychmiast czujemy się odprężeni. Dodatkowo, takie urządzenie łagodzi ból głowy, a to dosyć powszechny problem, na który uskarżają się Polacy.

Jacuzzi wewnętrzne

SPA na stres i sen

Już jedna sesja w basenie spa sprzyja szybszemu zaśnięciu. Od dawna wiadomo, że ciepło „usypia” człowieka, dodatkowo taka kąpiel rozluźnia mięśnie, obniża stres i podnosi poziom endorfin przez co zapominamy o codziennych problemach. Po co więc brać kolejną tabletkę na bezsenność, skoro można się jej pozbyć w bardziej naturalny sposób?

Minibasen a cukrzyca

Basen na cukrzycę? Jak najbardziej! Okazuje się, że takie kąpiele mogą pomóc osobom, które chorują na cukrzycę typu drugiego. Jak to robią? Ciepłe kąpiele po prostu obniżają poziom cukru we krwi i sprawiają, że człowiek czuje się lepiej. Minibaseny są więc szczególnie polecane osobom, które nie mogą wykonywać innych ćwiczeń.

Basen dla seniora

Poza oczywistą korzyścią, jaką jest poprawa nastroju, ciepła kąpiel z masażem dobrze wpływa na bóle artretyczne. Dzięki właściwościom wody ciało człowieka „staje się lżejsze”, a to zmniejsza obciążenie stawów, z którymi osoby starsze mają największe problemy. Ponadto rozluźnia mięśnie i, o czym już była mowa, korzystnie wpływa na sen, na co osoby starsze również się uskarżają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.