Zobacz

  Ranking pomysłów na oryginalny balkon

  Autor dodano 30 sierpnia 2014

  Znacząca część społeczeństwa została zmuszona do zamieszkania w blokach. I choć mnóstwo z tych osób marzy pewnie o własnym małym i przytulnym domku z ogródkiem, to często bywa to niemożliwe. W zamian zostali obdarzeni malutką przestrzenią, którą większość z nich wykorzystuje do suszenia prania – mowa oczywiście o balkonie. Balkonie, który stwarza mnóstwo możliwości do aranżacji. Przed Wami parę świetnych pomysłów na oryginalne zagospodarowanie tej przestrzeni.

  Styl marynistyczny na balkonie

  Balkon przypominający pomost nad wodą z pewnością będzie idealnym miejscem do zamyślenia i refleksji z kubkiem dobrej herbaty. Klasyczne, drewniane meble ogrodowe to połączenie, dzięki któremu wciąż będziemy się czuć jak na wiecznych wakacjach. Warto nie zapominać tutaj również o roślinach, które mogą stanowić ciekawe urozmaicenie tej aranżacji. Idealnym pomysłem będą tutaj trawy, które świetnie radzą sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Zachwycające pióropusze ich kwiatostanów mogą spełniać swoją dekoracyjną funkcję nawet zimą, co z pewnością ucieszy miłośników roślin.

  Romantyczna aranżacja w bloku

  Melancholijne dusze doskonale odnajdą się we wnętrzu urządzonym w romantycznym stylu. Przy tym świetnym pomyśle na oryginalny balkon, warto pokusić się także o trochę DIY i najtańszy drewniany zestaw mebli przemalować na biały kolor, co pozwoli nam utrzymać rustykalny charakter balkonu. Nie zapominajmy o kwiatach, które są tutaj wręcz niezbędnym elementem. Doskonałe będą pnącza umieszczone na kratce – kwitnące, barwne i zwisające będą budziły także podziw przechodniów. Koniecznie zainwestujmy także w wygodne poduchy na krzesła, abyśmy mogli długimi godzinami siedzieć i czytać rzewne romansidła przy delikatnym świetle świec umieszczonych w lampionach.

  Romantyczna aranżacja balkonu

  Mini ogródek na balkonie

  Tej aranżacji z pewnością przytaknie każdy miłośnik domowej kuchni. Czymże są bowiem saszetki przypraw z supermarketu, wobec własnoręcznie zebranych i wonnych ziół? Przed założeniem takiego miniaturowego ogródka powinniśmy zastanowić się nad tym, jakich dodatków używamy najczęściej do przyrządzania potraw. Zioła sadzi się w końcu po to, aby ich używać, więc warto dogłębnie przemyśleć naszą koncepcję. Zajmując się za to stylistyką balkonu warto pomyśleć o ozdobnych płytkach z wizerunkiem roślin, dzięki którym balkon zyska sporo na nastrojowości.

  Styl śródziemnomorski we wnętrzach

  W naszym kolejnym świetnym pomyśle na oryginalny balkon przenosimy się do upalnych krajów strefy śródziemnomorskiej. Od dzisiaj jeżeli tylko zapragniemy możemy w naszym domu poczuć aurę ciepłej Grecji lub Hiszpanii. Wystarczy zdecydować się na zastąpienie kwiatów balkonowych drzewami w ozdobnych donicach. Warto wybrać takie rośliny jak oleandry, fikusy lub drzewka laurowe, które świetnie sprawdzą się w naszym klimacie, a zimą będą mogły rosnąć we wnętrzu mieszkania.

  One Comment

  1. Margo

   3 października 2016 at 18:42

   Fajne pomysły. Gdybym miała większy balkon z pewnością bym coś wykorzystała.

  Leave a Reply

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *