Ranking pomysłów na oryginalny balkon

piękny balkon

Znacząca część społeczeństwa została zmuszona do zamieszkania w blokach. I choć mnóstwo z tych osób marzy pewnie o własnym małym i przytulnym domku z ogródkiem, to często bywa to niemożliwe. W zamian zostali obdarzeni malutką przestrzenią, którą większość z nich wykorzystuje do suszenia prania – mowa oczywiście o balkonie. Balkonie, który stwarza mnóstwo możliwości do aranżacji. Przed Wami parę świetnych pomysłów na oryginalne zagospodarowanie tej przestrzeni.

Styl marynistyczny na balkonie

Balkon przypominający pomost nad wodą z pewnością będzie idealnym miejscem do zamyślenia i refleksji z kubkiem dobrej herbaty. Klasyczne, drewniane meble ogrodowe to połączenie, dzięki któremu wciąż będziemy się czuć jak na wiecznych wakacjach. Warto nie zapominać tutaj również o roślinach, które mogą stanowić ciekawe urozmaicenie tej aranżacji. Idealnym pomysłem będą tutaj trawy, które świetnie radzą sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Zachwycające pióropusze ich kwiatostanów mogą spełniać swoją dekoracyjną funkcję nawet zimą, co z pewnością ucieszy miłośników roślin.

podobne:  Najpopularniejsze dyskoteki, kluby dla 30-latków w Zakopanem

Romantyczna aranżacja w bloku

Melancholijne dusze doskonale odnajdą się we wnętrzu urządzonym w romantycznym stylu, inspiracji na jego urządzenie mogą poszukać w sieci, np. na homebook.pl. Przy tym świetnym pomyśle na oryginalny balkon, warto pokusić się także o trochę DIY i najtańszy drewniany zestaw mebli przemalować na biały kolor, co pozwoli nam utrzymać rustykalny charakter balkonu. Nie zapominajmy o kwiatach, które są tutaj wręcz niezbędnym elementem. Doskonałe będą pnącza umieszczone na kratce – kwitnące, barwne i zwisające będą budziły także podziw przechodniów. Koniecznie zainwestujmy także w wygodne poduchy na krzesła, abyśmy mogli długimi godzinami siedzieć i czytać rzewne romansidła przy delikatnym świetle świec umieszczonych w lampionach.

Romantyczna aranżacja balkonu

Mini ogródek na balkonie

Tej aranżacji z pewnością przytaknie każdy miłośnik domowej kuchni. Czymże są bowiem saszetki przypraw z supermarketu, wobec własnoręcznie zebranych i wonnych ziół? Przed założeniem takiego miniaturowego ogródka powinniśmy zastanowić się nad tym, jakich dodatków używamy najczęściej do przyrządzania potraw. Zioła sadzi się w końcu po to, aby ich używać, więc warto dogłębnie przemyśleć naszą koncepcję. Zajmując się za to stylistyką balkonu warto pomyśleć o ozdobnych płytkach z wizerunkiem roślin, dzięki którym balkon zyska sporo na nastrojowości.

podobne:  Pościel satynowa czy bawełniana – którą wybrać?

Styl śródziemnomorski we wnętrzach

W naszym kolejnym świetnym pomyśle na oryginalny balkon przenosimy się do upalnych krajów strefy śródziemnomorskiej. Od dzisiaj jeżeli tylko zapragniemy możemy w naszym domu poczuć aurę ciepłej Grecji lub Hiszpanii. Wystarczy zdecydować się na zastąpienie kwiatów balkonowych drzewami w ozdobnych donicach. Warto wybrać takie rośliny jak oleandry, fikusy lub drzewka laurowe, które świetnie sprawdzą się w naszym klimacie, a zimą będą mogły rosnąć we wnętrzu mieszkania.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.