Jak wybrać wykonawcę posadzki przemysłowej?

posadzki przemysłowe - zacieranie posadzki w hali magazynowej

Budujemy nowy obiekt przemysłowy – halę produkcyjną lub magazyn. Jednym z najważniejszych elementów nowego budynku będzie posadzka, bo jest najbardziej eksploatowaną powierzchnią w każdym budynku przemysłowym. Dlatego wybór dobrego wykonawcy posadzek przemysłowych jest taki ważny? Oto kilka czynników, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze wykonawcy.

Technologia wykonywania posadzek przemysłowych

Jeśli w naszej hali przewidziano posadzkę betonową utwardzoną powierzchniowo powinniśmy szukać wykonawcy o właśnie takiej specjalizacji. Tu sprawa jest stosunkowo prosta, ponieważ tu sama płyta betonowa będzie ostateczną warstwą posadzki. Do wyboru mamy kilkanaście renomowanych firm z całej Polski, dlatego nie powinno być większego problemu ze znalezieniem wykonawcy z naszego województwa.

Jeśli ostateczną warstwą wykończeniową będzie posadzka żywiczna, szukajmy specjalistów od posadzek przemysłowych żywicznych. A najlepiej firm, które wykonują wszystkie warstwy podłogi przemysłowej – czyli płytę betonową, a następnie warstwę żywicy. Dlaczego? Ponieważ wtedy firma daje gwarancje na całą posadzkę, nie musi jej podzlecać i nie będzie zganiania jednych wykonawców na drugich. Taki wykonawca dołoży najlepszych starań przy wykonaniu płyty pod posadzkę żywiczną, bo wykonuje ją pod swoją żywicę.

podobne:  Najlepsze miejsce do życia - gdzie mieszkać, gdzie pracować? TOP 10

zacieanie posadzki przemysłowej w magazynie

Kryteria wyboru firmy budowlanej

Kluczowa dla wyboru wykonawcy jest również kombinacja 2 czynników – wielkości posadzki i terminu wykonania. Posadzkarze w betonach dzielą się na małych i dużych. Mały posadzkarz to firma, która tymi samymi ludźmi układa beton, a następnie go zaciera i nacina dylatacje. Zwykle układanie betonu odbywa się ręcznie. Taka firma w jednym rzucie i dobrej jakości (w zależności od pory roku i warunków atmosferycznych) może ułożyć do 750 – 800 mkw. z zatarciem posypki utwardzającej.

Jeżeli chcemy ułożyć na jednej raz powierzchnię do 1500 mkw. warto poszukać większej firmy, która ma większą ilość pracowników lub wspiera się przy układaniu mieszanki betonowej kombajnem do betonu typu Somero Laser Screed. Dużych posadzkarzy, którzy obsługują potężne inwestycje, np. centra logistyczne liczące kilkadziesiąt tysięcy metrów kwadratowych można policzyć na palcach jednej ręki.

podobne:  Gdzie szukać tanich biletów na koncerty, imprezy?

Warto wybrać firmę z lokalnego rynku, tym bardziej jeśli posadzka nie przekracza 500 mkw. Stoi za tym żelazna logika – im mniejsza posadzka tym mniejsza wartość całego kontraktu i tym mniejsza skłonność firm do natychmiastowej reakcji na ewentualne roszczenia reklamacyjne. Czy wyobrażacie sobie, że firma z Podlasia przyjedzie w ciągu tygodnia na reklamację posadzki w województwie opolskim? Raczej nie. Dlatego warto wybrać lokalnego wykonawcę, który cieszy się dobrą renomą, jest aktywny na lokalnym rynku, odbiera telefony, odpisuje na maile i nieprzerwanie wykonuje posadzki.

Opinie o wykonawcy posadzek

Zapytaj o opinię na rynku. Opinia o firmie powinna być jak najbardziej aktualna. To, że firma kiedyś wykonywała posadzki nie znaczy, że teraz je wykonuje. Tamci ludzie, którzy 5 lat temu świetnie wykonywali usługę mogą już dawno w tej firmie nie pracować. Warto to zweryfikować, zapytać o 3-5 ostatnich realizacji i poprosić o numery telefonów do inwestorów, u których zlecenia były realizowane, aby móc się z nimi skontaktować i zweryfikować referencje. Jak powszechnie wiadomo – papier wszystko przyjmie, a w rozmowie bezpośredniej można dopytać o szczegóły i ludzie są bardziej skłonni do podzielenia się swoimi wrażeniami o wykonanej usłudze.

podobne:  Wspólne konto bankowe - wady i zalety

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.