Jak wybrać siodełko prysznicowe dla seniora?

W pewnym wieku  czynności związane z higieną osobistą mogą być trudne. Problemem może być między innymi stanie przez długi czas pod prysznicem lub położenie się w wannie i późniejsze podniesienie się z pozycji leżącej. Z myślą o seniorach i osobach mających problemy z poruszaniem się, powstały siodełka prysznicowe. Jak wybrać najlepsze?

Po co siodełko prysznicowe dla seniora?

Siodełko prysznicowe to przyrząd, który umocowany jest pod prysznicem na odpowiedniej wysokości. Umożliwia to osobie, która wchodzi pod prysznic, a nie ma siły stać pod nim dłużej, wygodne i bezpieczne mycie. Istnieją różne siodełka prysznicowe, które pozwalają w pełni korzystać z możliwości prysznica. Różnego rodzaju siodełka prysznicowe porównasz na https://innow.pl, to doskonały wybór zarówno dla seniora, jak i każdej osoby z ograniczeniami ruchowymi. Siodełko pod prysznic powinno być mocowane do ściany i wodoodporne, często posiada jednak również stelaż. Generalnie, siodełka pod prysznic mogą być montowane w każdym typie kabiny prysznicowej, choć zaleca się, aby była to jednak kabina bez brodzika.

Dzięki siodełkowi prysznicowemu możemy wejść do kabiny, usiąść i wykonywać czynności higieniczne, by następnie powoli i bezpiecznie wstać do pozycji stojącej.

Jakie siodełko prysznicowe dla seniora wybrać?

Siodełko, które wybierzemy pod prysznic, powinno być przede wszystkim dopasowane i odpowiednio wyprofilowane. Najważniejsze jest jednak, aby siodełko było antypoślizgowe i nieprzemakalne. Jeśli siodełko ma stelaż lub jest przenośne i posiada nóżki, powinny być one otoczone gumową osłonką, aby pod żadnym pozorem nie przesuwało się – takie rozwiązanie chroni także kafelki przed zarysowaniem. Siodełko powinno być także miękkie i wygodne, a także umocowane w takim miejscu, aby podczas siedzenia na nim, możliwe było wykonywanie ruchów, które zapewniają zachowanie higieny. Stąd też, siodełko prysznicowe powinno być zamontowane tak, aby osoba miała łatwy dostęp zarówno do baterii prysznicowej, jak i półeczki, na której może postawić szampon czy inne specyfiki do mycia. Alternatywą dla siodełka może być także taboret pod prysznic.

Gdzie kupić dobre siodełko dla seniora?

Siodełka dla seniora powinniśmy kupować w specjalistycznych sklepach. Pamiętajmy, że wszystkie tego typu urządzenia odpowiedzialne są bezpośrednio za zdrowie seniora, dlatego też nie może być mowy o wyborze siodełka prysznicowego, które będzie na przykład źle wyprofilowane lub niedopasowane. Siodełko musi być także wykonane z odpowiedniego materiału, który nie powoduje ryzyka poślizgnięcia się.

W Internecie znajdziesz wiele sklepów, oferujących profesjonalne produkty tego typu. Warto wybrać taki, który ma dobre opinie i atestowane produkty. Jeśli nie jesteś pewny odnośnie zakupów przez Internet, możesz znaleźć w swoim mieście sklep ze specjalistycznymi akcesoriami, pomagającymi starszym i chorym ludziom w ich codzienności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.