Jak przyspieszyć poród w naturalny sposób?

Ostatnie tygodnie ciąży przed porodem

Jesteś już po terminie? Nie możesz się doczekać, kiedy w końcu będziesz przytulić swojego malucha, którego nosisz pod sercem już dziewięć miesięcy, a jemu wcale nie spieszy się na świat? Istnieją naturalne, i co najważniejsze, bezpieczne domowe metody, które można zastosować, żeby ten poród trochę przyspieszyć. Jakie to metody? Przekonajcie się!

Czy termin porodu może się zmienić?

Dokładny czas rozwiązania zawsze jest podawany tylko orientacyjnie, żeby móc przygotować się na ten dzień, a wiadomo, że przezorne przyszłe mamy wszystko mają gotowe już na długo, długo przed terminem. Właściwie tylko 5% kobiet rodzi wtedy, kiedy wypada im termin podany przez lekarza, nie należy więc się szczególnie martwić, jeśli przekroczymy ten magiczny, wyczekiwany dzień.

podobne:  Jakie są najskuteczniejsze metody antykoncepcji?

Ostatnie tygodnie ciąży przed porodem

Ćwiczenia na rozwiązanie ciąży

Sposobów na przyspieszenie porodu z zachowaniem szczególnego bezpieczeństwa dla zdrowia twojego i maluszka, jest kilka. Jednym z nich jest wzmożona aktywność. Wychodź na spacery, zamień windę na schody. Takie banalne czynności pobudzą pracę macicy, a ta może przyspieszy chęci maluszka, żeby przyjść już na świat.

Masaż brodawek na wywołanie porodu

Mało przyjemna metoda, ale możliwe, że jest skuteczna. Stymulacja brodawek, nieco tkliwych już w tym okresie, pobudza wydzielanie oksytocyny, która jest odpowiedzialna za skurcze macicy.  W teorii wygląda to na całkiem logiczną metodę, ale czy faktycznie jest skuteczna?

Seks pod koniec ciąży

Już w starożytności uważano, że nic tak nie przyspiesza porodu jak seks. Teoretycznie na 6 tygodni przed porodem nie jest on wskazany, ale kiedy ciąża jest przenoszona, może on przyspieszyć rozwiązanie. Podczas tej przyjemnej metody musimy jednak pamiętać, żeby wybierać pozycje, które zagwarantują bezpieczeństwo naszemu dziecku i będą odpowiednio stymulowały macicę do działania. Ponadto, poród przyspieszają zawarte w nasieniu prostaglandyny. Nie mówiąc już o wspomnianym wyżej pobudzaniu brodawek.

podobne:  Dlaczego warto czytać? 6 powodów, dzięki którym pokochasz literaturę

Domowe wywary na przyśpieszenie porodu

Skutecznym sposobem na przyspieszenie porodu są maliny. A właściwie ich liście. Wywar, który uzyskamy z liści działa naskurczowo i pobudza macicę. Wiadomo jednak, że ta metoda nie zadziała natychmiast. Zalecane jest picie wywaru przez kilka dni, ale dopiero po przekroczeniu 38. tygodnia ciąży.

Rozluźniające kąpiele w wannie

Wiele osób radzi, żeby często brać relaksujące kąpiele w wannie. Zwolennicy tej metody twierdzą, że to doskonale rozluźnia i może przyspieszyć poród, ale lekarze są co do tego sceptycznie nastawieni, bo ciepła kąpiel może być przydatna, ale dopiero wtedy, kiedy poród już się rozpoczął.

Jak nie przyspieszać porodu?

W Internecie aż roi się o metodach kompletnie wyssanych z palca. Najgorsze jest to, że mogą one realnie zaszkodzić, a nie pomóc. Zdecydowanie nie zaleca się jedzenia ostrych potraw, picia bardzo mocnej kawy, spożywania alkoholu, który ma rzekomo rozluźnić, stosowania herbatek przeczyszczających. Ważne, żeby zachować zdrowy rozsądek i jeśli minie nasz termin porodu, udać się do lekarza prowadzącego, który będzie kontrolował sytuację.

podobne:  Co robić w walentynki?

1 komentarz

  1. Ja bym poradziła się lekarza, gdyby trzeba było przyspieszyć poród, ale wydaje mi się, że częściej problem jest z tym, że porody są właśnie przedwczesne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.