Czego potrzebuje fryzjer damski, a czego nie potrzebuje fryzjer męski?

Wizyta u męskiego fryzjera

Branża fryzjerska w ostatnich latach bardzo się rozwinęła. Oprócz standardowych salonów, z których usług skorzystać mogli zarówno mężczyźni jak i kobiety, powstało wiele salonów specjalizujących się tylko w jednym konkretnym zakresie. Mowa tu o salonach damskich oraz męskich, które dzięki takiemu rozdzieleniu świadczą zupełnie inny rodzaj usług, które przedstawimy w poniższym artykule.

Wizyta u fryzjera

O tym, że kobiety zawsze chcą wyglądać pięknie, wiemy nie od dziś. Szczególną uwagę poświęcają swoim fryzurom spędzając długie godziny w fotelu fryzjerskim. Dlatego zakres świadczonych usług takiego salonu jest ogromny. Panie mogą wybierać wśród różnorodnych strzyżeniach, farbowaniach, modelowaniu, kuracjach odbudowujących i wielu innych.

Do tego potrzebny jest równie szeroki asortyment, który pozwoli uzyskać upragniony efekt. Obecnie kobietom oprócz ładnych fryzur zależy przede wszystkim na zdrowiu włosów dlatego fryzjerzy muszą szukać wśród wysokiej jakości produktów, które nie zniszczą struktury włosa. Niestety wraz z rozwojem fryzjerstwa, wzrosła również liczba producentów których produkty, pomimo zapewnień i gwarancji, pozostawiają wiele do życzenia.

Dlatego lepiej i bezpieczniej szukać potrzebnego wyposażenia w sprawdzonych sklepach, takich jak Pro-sprzet.pl, który w ofercie ma potrzebne akcesoria dla fryzjera: http://www.pro-sprzet.pl/category/wyposazenie-salonu-fryzjerskiego. Z propozycji tego serwisu polskie salony fryzjerskie korzystają od wielu lat.

Czego potrzebuje fryzjer damski?

Każdy fryzjer specjalizujący się w zakresie damskiego uczesania, nie obejdzie się bez następujących rzeczy:

 • Lokówka
 • Prostownica
 • Suszarka do włosów
 • Grzebienie dostosowane do określonej stylizacji
 • Szczotki do modelowania i rozczesywania
 • Przyrządy do suszenia i utrwalania fryzury
 • Spinki, wsuwki, wałki, gumki
 • Szampony, odżywki, rozpylacze, spray, nabłyszczacze
 • Szeroki komplet nożyczek uzależnionych od rodzaju strzyżenia

Oczywiście powyższa lista jest bardzo okrojona gdyż tych akcesoriów jest znacznie więcej, jednak są to podstawowe rzeczy które muszą się znaleźć w każdym salonie dla pań.

Wymagania mężczyzn co do fryzury

Zakres usług w stosunku do mężczyzn również ewoluował. Dzisiejsi panowie mają znacznie większe wymagania, niż kilka lat wcześniej. Panowie w znacznie większym stopniu o siebie dbają, śledzą najnowsze trendy w fryzurach i niekiedy odwiedzają fryzjera znacznie częściej niż niejedna kobieta. Już nie chodzi o zwykłe strzyżenie maszynką na długość kilku milimetrów.

Wizyta u męskiego fryzjera

Klienci takich salonów mają do wyboru różnego rodzaju fryzury wymagających większego zaangażowania fryzjera, środków i czasu. Oferowane są takie usługi jak modelowanie i strzyżenie brody, wycinanie wzorków po bokach głowy, golenie, tuszowanie siwizny czy nawet farbowanie. Można powiedzieć, że zakres usług w salonie dla mężczyzn, w znacznym stopniu zbliżył się do damskiego.

Czego potrzebuje fryzjer męski?

Wszyscy fryzjerzy męscy, w swoim podstawowym asortymencie mają:

 • Maszynki do strzyżenia
 • Brzytwy
 • Komplet nożyczek do tworzenia nieszablonowych fryzur
 • Grzebienie dostosowane do rodzaju
 • Akcesoria do farbowania włosów
 • Środki do upiększania fryzury

Niektóre salony świadczące usługi dla panów, często łączą ze sobą również studio kosmetyczne gdzie panowie mogą jednocześnie zadbać o swoje ciało.


Jak widać, branża fryzjerska wkroczyła w swój złoty wiek. Bardzo dobrze prosperuje ponieważ na każdym kroku znajdzie się każdy, kto chce dobrze wyglądać i dobrze się czuć. Szczególnie cieszy zmiana męskiego punktu widzenia w kwestii wyglądu i miejmy nadzieję, że tak pozostanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.