Jak pracować nad swoim związkiem?

Początek każdego związku zawsze wygląda tak samo. Najpierw jest cudownie i kolorowo, a na myśl o ukochanej osobie w brzuchu rodzą się motyle, odczuwa się radość i czuje po prostu szczęśliwym. Z czasem jednak związek wchodzi w kolejne fazy i tu pojawiają się przysłowiowe schody. Dla wielu z nas z trudem przychodzi zaakceptowanie faktu, że nasza druga połówka wcale nie jest taka idealna, jak nam się wydawało. Ma swoje wady i przyzwyczajenia, które nam nie odpowiadają. Czy to oznacza koniec miłości? Oczywiście, że nie tylko trzeba jak odpowiednio pielęgnować.

Zaakceptuj swojego partnera

Nie wierz w bajki o idealnie dobranych partnerach, bo takich nie ma. Aby dojść do etapu, w którym dominuje zrozumienie i wzajemny szacunek, potrzeba niekiedy lat, aby się dotrzeć i nauczyć siebie nawzajem. Nie jest to zadanie łatwe, dlatego wszelkie wskazówki i porady dla zakochanych znajdziesz na polowki.pl, które pomogą ci zrozumieć określone zachowania partnera i nauczyć się je akceptować. Praca nad związkiem to tak naprawdę praca na całe życie. Nigdy nie można odpuszczać, bo tylko wytrwałość w odpowiednie działania pozwolą nam osiągnąć poczucie spełnienia.

podobne:  5 filarów samodyscypliny – jak pracować nad sobą?

Najważniejsza jest rozmowa. Oczywiście nie chodzi o wymianę komunikatów, np. wynieś śmieci czy odbierz dziecko z przedszkola, tylko rozmowa na realne i interesujące tematy. To wymiana poglądów, szukanie porozumienia w kwestii spornej, dzielenie się radościami i smutkami. Tylko dzięki rozmowie jesteśmy w stanie zrozumieć drugiego człowieka i zaakceptować zachowania, które są częścią jego osobowości.

Gra kółko krzyżyk z serduszek

Staraj się o partnera

Wystarczy drobny upominek bez okazji, miłe spojrzenie, gest czy dobre słowo, które dadzą do zrozumienia, jak wiele dla ciebie znaczy. Czasem wystarczy delikatna pieszczota, uśmiech, czy nawet zwykłe przytulenie, które nie potrzebuje słów. Mówi samo za siebie. Porzucić schemat praca, dziecko, sprzątanie, kąpanie, spanie. Czy coś się stanie, jak raz pójdziesz spać trochę później? Poświęć ten czas an romantyczną kolację, obejrzyjcie razem film, zagrajcie w coś, czy nawet weźcie razem kąpiel. Nawet jak rano wstaniesz niewyspany, to pomyśl sobie, dlaczego i od razu pojawi ci się uśmiech na twarzy oraz tęsknota za ukochanym.

podobne:  Jaki kurs zrobić? Zwiększ swoje szanse na rynku pracy

Wyrażaj wdzięczność i doceniaj

Każdy lubi być doceniany i słyszeć, że coś robi dobrze. W związku jest dokładnie tak samo. Kiedy czujemy się niedoceniani, wówczas tracimy energię i chęci, często dopada nas smutek, złość oraz inne negatywne emocje. Może nawet dojść do tego, że druga osoba w ogóle przestanie się starać, bo nie będzie widziała w tym dalszego sensu. Zatem skup się na pozytywnych rzeczach, które robi dla ciebie partner. Wyrażaj swoją wdzięczność i komplementuj go na każdym kroku. Mogą być to pochwały np. „ale pięknie posprzątałeś” lub „uwielbiam, kiedy tak mówisz ”, czy „gotujesz najlepszą zupę pomidorową na świecie!”.

Życie nie rozpieszcza dlatego, jeśli na naszej drodze stanął ktoś wartościowy, kto może z nami przejść przez wszelkiego rodzaju trudy, nie pozwólmy, aby rutyna i problemy życia codziennego to zniszczyły.

podobne:  Prowadzisz swój pierwszy biznes? Sprawdź co powinieneś wiedzieć

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.