Jak pozbyć się pryszczy stosując wodę utlenioną?

kobieta bez trądziku

Pryszcze, wypryski – tak są określane wykwity skórne dotykające najczęściej ludzi młodych w okresie dojrzewania. Współczesna kosmetyka oferuje liczne kremy, żele, balsamy, lub toniki, jednak najczęściej są to środki które nie są tanie, a ich skuteczność nieraz budzi wątpliwości. Skórę z wypryskami najczęściej się traktuje specyfikami działającymi wysuszającą.

Z logicznego punktu widzenia takie działania nie są zbyt skuteczne, ponieważ kosmetyki te działają powierzchniowo wysuszając skórę, a z drugiej strony skóra produkuje więcej sebum, w konsekwencji czego powstaje tak zwany efekt błyszczenia się skóry. Na tę dolegliwość również znajdziemy różnego rodzaje produkty od bibułek, po podkłady przez pudry sypkie lub prasowane które najczęściej zawierają silikony doprowadzając w konsekwencji do zapychania pory. Tak właśnie tworzy się błędne koło.

podobne:  Co to jest łuszczyca i jak rozpoznać łuszczycę?

Woda utleniona na trądzik – czy warto stosować?

Niektóre osoby szukają czegoś więcej, i uciekają się do poszukiwania alternatywnych metod leczenia tej przykrej dolegliwości, bowiem produkty oferowane przez koncerny kosmetyczne nie są wystarczające. Jednym z ostatnio modnych trendów medycyny alternatywnej jest stosowanie wody utlenionej celem leczenia różnych dolegliwości. Jak się okazuje może to być skuteczny i zarazem tani lek na różne dolegliwości, w tym skórne. Być może w tym miejscu zastanawiasz się jak pozbyć się pryszczy stosując wodę utlenioną?

kobieta bez trądziku

Zastosowanie wody utlenionej w leczeniu trądziku

Dostępność i niska cena wody utlenionej, czyli nadtlenku wodoru sprawia podnosi jej atrakcyjność w leczeniu problemów skórnych. Zastosowanie jej jest niezwykle proste, a sam zabieg nie jest w żaden sposób inwazyjny dla skóry, bowiem stosuje się w postaci rozcieńczonej nacierając skórę wacikiem. W celu wykonania tego prostego zabiegu pielęgnacyjnego zakupiony w aptece nadtlenek wodoru trzeba rozcieńczyć z wodą.

podobne:  Sposoby na nieestetyczne wykwity skórne

W ten sposób uzyskany roztwór jest już gotowy do użycia. Kolistymi ruchami należy wcierać mieszankę w skórę, mniej więcej po kilku minutach należy spłukać twarz ciepłą wodą, najlepiej przegotowaną. Regularnie stosowane zabiegi widocznie wygładzą skórę, nawilżając ją, dzięki czemu staje się bardziej promienna,sprężysta i co najważniejsze istniejące na niej różne stany zapalne i wypryski zostaną zniwelowane.

Środki ostrożności, a stosowanie wody utlenionej

Woda utleniona dzięki silnym właściwościom antyoksydacyjnym staje konkurencyjna w porównaniu z oferowanymi produktami na rynku. Woda utleniona może być stosowana jako substytut zróżnicowanej pielęgnacji jak i samodzielnie. Do każdej jednak pielęgnacji należy podejść zdroworozsądkowo, bowiem woda utleniona tak samo jak inne produkty może powodować również negatywne skutki, jednak zachowanie ostrożności i obserwowanie reakcji występujących na skórze podczas stosowania kuracji może uchronić przed niepożądanymi konsekwencjami.

podobne:  Co to jest łuszczyca i jak rozpoznać łuszczycę?

komentarze: 3

  1. woda utleniona rzeczywiście pomaga na trądzik, ale przede wszystkim musi być połączona z dietą, nie ma co jej stosować jak dyscyplina usuwania syfów z organizmu będzie na bakier, po prostu jak wszystko to wszystko, wtedy woda utleniona jest mega pomocna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.