Co można kupić na targu staroci? Zabytkowe meble, stare garnki, sztućce, antyczna biżuteria…

targ staroci

Targ staroci to tajemnicze miejsce, w którym można znaleźć niemal wszystko. Często możesz natknąć się tu na przedmiot, o którego istnieniu nawet Ci się nie śniło. Taki przedmiot może się stać niezwykłą ozdobą w naszym domu lub prywatnym talizmanem.

Gdzie można znaleźć targi staroci?

Targi staroci odbywają się cyklicznie, a także okazjonalnie. Mogą pojawiać się w miastach i miasteczkach co roku, a także co tydzień. Targi staroci można znaleźć niemal w każdym większym i średnim mieście. W Internecie bez trudu znajdziemy kalendarium odbywających się cyklicznie lub w określonych dniach targów i jarmarków, na których wystawiane są zabytkowe meble i inne skarby.

podobne:  Gdzie potańczyć w Warszawie? Polecane dyskoteki, kluby muzyczne w stolicy

A rzeczy, które możemy kupić na pchlich targach, jest mnóstwo. Warto mieć dobre oko i dokładnie przeglądać wszystkie stoiska – czasem najpiękniejsza perła może ukryć się w stercie starych swetrów czy nieciekawych z pozoru kaset magnetofonowych.

Antyczna biżuteria i garderoba w stylu vintage

Targi staroci to miejsce, gdzie możemy znaleźć niepowtarzalne rzeczy. Żadna sukienka czy bluzka kupiona w „sieciówce” nie będzie miała w sobie tyle duszy, co znaleziona na pchlim targu, zapomniana garderoba pamiętająca czasy PRL-u, a nawet nieco wcześniejsze lata. Tkaniny, z których wykonane były tamte ubrania, są niejednokrotnie dużo lepsze i mocniejsze niż te, które możemy kupić dziś. Ponadto styl vintage jest niezwykle modny – i wydaje się, że długo jeszcze tak pozostanie.

podobne:  Aparat słuchowy na baterie czy akumulator – jaki wybrać?

Prawdziwe szczęście będziemy mieć, jeśli podczas wizyty na targu staroci natkniemy się na złotą lub srebrną biżuterię z kamieniami. Nie jest to wcale tak trudne, jakby się mogło wydawać – dawniej, biżuteria była wykonywana solidnie, z metali najlepszej próby. Kupując takie cacko, warto jednak zawsze sprawdzić oznaczenie – na każdym pierścionku czy kolczykach powinien być wyryty niewielki znaczek z próbą srebra lub złota, z jakiej wykonana jest ozdoba. Często na targach staroci można natknąć się na prawdziwe biżuteryjne dzieła sztuki, pięknie wykonane i niejednokrotnie opatrzone niesamowitą historią.

Meble, stare płyty i inne sprzęty

Na targu staroci możemy kupić niemal wszystko. Nie lada gratką dla miłośników antyków będą stare meble. Bardzo często wyglądają one niepozornie, jednak zyskują przy bliższym poznaniu. Taki mebel trzeba niejednokrotnie odnowić – pociągnąć lakierem czy odmalować, ale jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że efekty zwalą Cię z nóg.

podobne:  Czy otyłość utrudnia zajście w ciążę?

Dla melomanów wielką pokusą może być przetrząsanie kolekcji płyt winylowych i kaset magnetofonowych. Na targu staroci możemy kupić płyty dawno zapomniane, zawierające utwory nieodkrytych twórców, które przeniosą nas w nieznany świat.

Co jeszcze możemy znaleźć na targu staroci? Działające radia i sprzęty kuchenne, naczynia wykonane z pięknej porcelany, obrazy… wystarczy tylko wyruszyć na łowy i szeroko otworzyć oczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.