Wanny SPA – co to jest? co warto wiedzieć o wannach spa?

Wanna z drewnianą obudową

Marzy Ci się relaks we własnej łazience? Jeśli należysz do grona ludzi, którzy wracają zestresowani po całym dniu pracy do domu i już nie mają na nic ochoty, może warto pomyśleć o wannach SPA? Do tej pory pewnie słyszałeś, że to luksus, ale nie do końca. Wyjaśniamy czym jest wanna SPA i jakie korzyści płyną z jej użytkowania.

Co to są wanny SPA?

Przede wszystkim wanny SPA to urządzenia służące temu, by się zrelaksować. Wanny spa to przede wszystkim element wyposażenia łazienki posiadający funkcję hydromasażu lub wytwarzania bąbelków. Obecnie producenci wychodzą tak bardzo naprzeciw oczekiwaniom klientów, że projektując biorą też pod uwagę czynniki takie jak gust klienta. Dlatego też istnieją wanny Spa dla miłośników klasyki, ludzi nowoczesnych i ceniących zaawansowane technologie – wanny SPA sprzedają wyspecjalizowane firmy takie jak Acti Group (http://actigroup.pl/wanny-spa/). Wanny SPA można też podzielić na te z hydromasażem, masażem powietrznym i wodno – powietrznym.

Wanna z hydromasażem

Czym wyróżniają się wanny SPA?

Wanny spa mają wbudowany hydromasaż, są wykonane z akrylu, wzmacniane poliestrem lub włóknami szklanymi. Obecnie wanny są odporne na uderzenia i przebarwienia, wyposażone są w siedzisko i zagłówek, które umożliwiają pełny relaks w pozycji leżącej. Wadą takiej wanny może być podatność na zarysowania i fakt, że do jej czyszczenia musi być stosowana specjalnie do tego przeznaczona chemia.

Jakie są zalety jacuzzi?

Już 10-15 minutowa kąpiel w w ciepłej wodzie z bąbelkami niweluje stres i pozwala się odprężyć. Z użytkowania wanien SPA płyną również inne korzyści – poprawia się krążenie krwi, rozluźniają mięśnie, wygrzewają stawy, poprawia stan skóry i przyspiesza przemiana materii. Dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa i stawów oraz cellulit to istne dobrodziejstwo.

Jak sprawdzi się wanna SPA w warunkach domowych?

Istnieją różne rodzaje wanien, więc wcale nie musisz dysponować dużą łazienką, by taką wannę zamontować. Oczywiście, najwygodniej będzie Ci się korzystało z wanny w pokoju kąpielowym, ale jeśli takiego niż posiadasz, nie musisz wcale rezygnować z relaksu. Wanny narożnikowe, przyścienne, asymetryczne, okrągłe, beznarożnikowe czy ośmiokątne to propozycje rozwiązań do mniejszych pomieszczeń.

Wanna z kamienną obudowa w warunkach domowych

Co jeszcze warto wiedzieć o wannach z hydromasażem?

Na pewno warto zwrócić uwagę na wanny płytsze (pozwalają oszczędzić wodę) i zwężone w miejscu, gdzie trzyma się nogi. Wanny Spa nie zainstalujesz samodzielnie, warto jednak by zrobiła to osoba mająca kwalifikacje z zakresu instalacji energoelektrycznych i elektrycznych urządzeń napędowych. Jakość montażu jest tu tą kwestią na którą warto postawić od samego początku – od właściwego „podpięcia” urządzenia zależy jego dobre funkcjonowanie w przyszłości.

O czym należy pamiętać decydując się na wannę SPA?

Kąpiel w wannie Spa nie powinna trwać dłużej jak 15 minut, gdyż gdy trwa dłużej może obciążać układ krwionośny i nadmiernie wysuszać skórę. Jeśli zdecydujesz się na wannę SPA musisz również zadbać o jej czystość. Niestety preparaty przeznaczone do higieny domowego Spa są dość drogie, więc musisz wziąć pod uwagę dodatkowe koszty. Oczywiście zanim zaczniesz użytkować wannę SPA warto zapoznać się z wytycznymi producenta w kwestii tego czy korzystając z wanny możesz używać mydła i kul do kąpieli (czego przeważnie producenci nie zalecają, by małe elementy nie przedostały się do pompy).

Obecnie producenci wanien SPA stawiają również na niebanalny design swoich urządzeń, więc z łatwością dopasujesz jej projekt do swojej łazienki. Jeśli zdecydujesz się na wannę SPA czy to w pokoju kąpielowym, czy w łazience, wybieraj te urządzenia, które posiadają certyfikaty i mają potwierdzenie jakości.

komentarze: 3

  1. Łał! Boskie są takie wanny. Tylko ich ceny są kosmicznie drogie, do tego montaż, eksploatacja… No ja nie mogę sobie na coś takiego pozwolić, tym bardziej, że nie miałabym gdzie je umieścić. a szkoda, wielka szkoda…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.