Targi florystyczne w Polsce

Pokazy florystyczne

Florystyka w Polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Widać to zwłaszcza podczas różnego rodzaju targów i pokazów florystycznych, w trakcie których można podziwiać największych mistrzów tej sztuki w akcji.

Największe targi florystyczne

Największe targi odbywają się oczywiście w Niemczech, a dokładnie w Berlinie, Monachium oraz w Essen. Jednak i w Polsce można wybrać się na pokazy, które najczęściej organizowane w większych miastach. Zdecydowanie największą tego rodzaju imprezą są Międzynarodowe Mistrzostwa Florystyczne Polski, które odbywają się w Poznaniu podczas targów Gardenia. Ponadto w trakcie tych targów florystycznych często odbywają się również pokazy florystyczne, dzięki którym każdy ma okazję zobaczyć przepiękne kompozycje największych mistrzów florystyki. Jak zatem widać targi Gardenia to punkt obowiązkowy dla każdego szanującego się florysty oraz miłośników tej wyjątkowej sztuki.

Pokazy florystyczne

Gdzie imprezy dla florystów w Polsce?

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić jest pokaz florystyczny na Wyspie Wisła w Stężycy. Można tam podziwiać prawdziwe dzieła sztuki wykonane z kwiatów i różnorodnych roślin. Z pewnością jest to miejsce, w którym można znaleźć inspirację i zapoznać się z najnowszymi trendami. Goście mogą podziwiać między innymi różnego rodzaju wiązanki i bukiety, a także pięknie ozdobione kapelusze, krynoliny, czy torebki i suknie, w tym także ślubne.

Wiosną można wybrać się do Poznania, gdzie odbywa się Wiosenna Gala Florystyczna. W jej trakcie występują najbardziej znani i utalentowani floryści. Ponadto podczas imprezy można zaopatrzyć się w dodatki florystyczne oraz kwiaty i wszelkie niezbędne akcesoria. Motywem przewodnim giełdy są kompozycje kwiatowe związane ze świętami wielkanocnymi oraz florystyką ślubną.

Z kolei jesienią odbywają się głównie pokazy florystyki żałobnej, na które można się wybrać między innymi do Łodzi, Turzy Śląskiej, czy Poznania. Dużym zainteresowaniem cieszą się również pokazy florystyczne w Poznaniu i Jesienne Pokazy Florystyczne w Broniszach „Kwiatowe Trzy po Trzy”. W ich trakcie poruszane są trzy najbardziej ciekawe dla florystów tematyki, czyli bukiet ślubny, bukiet wiązany w ręku oraz kompozycje w naczyniu, w tym między innymi ślubne, pogrzebowe, czy do ozdobienia firmy.

Jak zatem widać floryści w Polsce mają spory wybór jeśli chodzi o ciekawe imprezy tematyczne, a co roku pojawiają się nowe, o których informacje można znaleźć np. w Stowarzyszeniu Florystów Polskich. Z pewnością warto na nie jeździć nie tylko po to, aby zapoznać się z najnowszymi trendami i zaopatrzyć w niezbędne akcesoria, ale również nawiązać kontakty z potencjalnymi klientami.

Jak dostać się na targi ogrodnicze?

Zdecydowanie najbardziej branżową imprezą jest Gardenia. Targi organizowane są głównie dla przedsiębiorców związanych z branżą ogrodniczą, florystyczną i rolniczą. Z tego właśnie względu wstęp na Gardenię jest możliwy wyłącznie ze specjalnym dokumentem, który do tego upoważnia, a uzyskać go można w siedzibie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jednak jeden dzień, zazwyczaj ostatni, jest przeznaczony dla zwiedzających i wówczas wstęp jest wolny.

Natomiast na pokaz florystyczny na Wyspie Wisła w Stężycy wstęp zawsze jest wolny, podobnie jak na Wiosenną Galę Turystyczną w Poznaniu. Na pokazy florystyki żałobnej w Turzy Śląskiej, Poznaniu, czy Łodzi również wstęp jest wolny, natomiast na pokazy w Broniszach należy zakupić bilet i zarezerwować miejsce.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.