Sklepy z kawą świeżo paloną, subskrypcja kawy przez internet

Świeżo palona kawa

Świeżo palona kawa, która co miesiąc jest dostarczana prosto pod twoje drzwi? Tak, to jest możliwe! Coraz więcej specjalistycznych sklepów z kawą oferuje możliwość subskrypcji. Na czym to polega i gdzie możesz zamówić taką usługę? Sprawdzamy to dla ciebie!

Na czym polega subskrypcja kawy przez internet?

Subskrypcja, prenumerata, abonament – pod takimi nazwami znajdziesz usługę, która polega na dostarczaniu kawy pod wskazany adres, bez konieczności każdorazowego przygotowywania i opłacania zamówienia.

Subskrypcje możesz wykupić na kilka miesięcy lub nawet cały rok. Wtedy w określonych odstępach czasu (zwykle co tydzień lub co miesiąc) możesz spodziewać się kuriera ze świeżo paloną kawą, dopasowaną do twoich preferencji smakowych. Najczęściej w ten sposób dostarczane są różne rodzaje, gatunki kaw, dzięki czemu za każdym razem możesz spróbować czegoś nowego.

Ile kosztuje taka usługa? Zwykle od ok. 130 zł do 500 zł za dwanaście miesięcy. W większości przypadków jest to bardziej opłacalne, niż jednorazowe zamówienie paczki kawy. A skoro już wszystko wiesz, czas przejść do konkretów, czyli miejsc, w których możesz dokonać subskrypcji kawy.

Monko Coffee

Monko Coffe to internetowy sklep z kawą, a także lokale, w których kupisz i napijesz się tego pysznego naparu. Oczywiście – w prenumeracie, bo dziś o takiej opcji piszemy. Subskrypcji dokonasz w trzech krokach. Najpierw wybierasz kawę, następnie określasz, jak często ma być wysyłana. Trzeci krok to finalizacja zamówienia.

Praktyczną opcją jest możliwość zawieszenia i wznowienia prenumeraty, np. w sytuacji, gdy wyjeżdżasz na wakacje i nawet nie miałabyś jak odebrać zamówienia.

JavaCoffee

Sklep z kawą gdzie także subskrybujesz kawę na kolejne miesiące to JavaCoffee.pl, możliwa jest tam prenumerata na 3, 6 lub 12 miesięcy. Co istotne, JavaCoffee to nie tylko sklep, ale również palarnia kawy, możesz więc mieć pewność, że ziarna będą świeżo wypalane.

Istnieją dwie opcje podczas składania zamówienia. W przypadku stosowania alternatywnych metod parzenia kawy należy wybrać ziarno jasno palone. Pijesz mocne espresso? Postaw na średnio palone ziarna.

A skąd będziesz wiedział, jaki gatunek kawy dostaniesz? To już niespodzianka. Możesz mieć jednak pewność, że będzie to 100% Arabiki z segmentu Specialty Coffee.

Świeżo palona kawa

Blue Orca Coffee

Można zauważyć, że w Polsce abonament na kawę staje się coraz bardziej popularny i kolejnym sklepem, który to oferuje, jest Blue Orca Coffee. Są trzy opcje subskrypcji, uzależnione od rodzaju opakowania: 250 g, 500 g i 1000 g. W każdej chwili możesz przekierować swoją przesyłkę lub zrezygnować z zamówienia.

Tak jak JavaCoffee, Blue Orca Coffee oprócz tego, że sprzedaje kawę, to również wypala ją na miejscu. Dzięki temu ziarna, które dostajesz, są wypalane na kilka, kilkanaście godzin przed wysyłką, a ty masz pewność, że są one świeże.

We Are The Coffee

Nasza ostatnia propozycja jest trochę nietypowa, ponieważ dotyczy nie ziaren, a kawy w kapsułkach. We Are The Coffee oferuje abonament kapsułek z miesięczną dostawą, w różnych wersjach, dla małego lub dużego biznesu. Plany subskrypcyjne uzależnione są od ilości kapsułek.

Naszym zdaniem sporym minusem jest jednak to, że umowę podpisujesz na 12 miesięcy, nie ma możliwości jej przerwania. Choć to dobra opcja dla firm, dla indywidualnego klienta już nie do końca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.