Kosz słodyczy jako pomysł na prezent

Kosz ze słodkościami na prezent

Podczas wyboru prezentu dla bliskiej nam osoby często zastanawiamy się co będzie najbardziej odpowiednim i wyjątkowym upominkiem. Wbrew pozorom nawet najprostsze rzeczy pod właściwą postacią potrafią sprawić wiele radości. Do grupy tej należy zaliczyć dekoracyjny kosz słodyczy uwielbiany zarówno przez dzieci jak i dorosłych.

Jaki kosz ze słodyczami?

Prawie każdy człowiek przepada za smakiem słodyczy, obojętnie czy są to czekoladki, batony, wafle, ciasteczka bądź nawet cukierki. Często kojarzą się nam z beztroskim dzieciństwem oraz wieloma przyjemnymi chwilami, których doświadczyliśmy w naszym życiu. Aby przywrócić ich wspomnienie, możemy podarować przygotowane już zestawienia, bądź samemu spróbować dobrać zawartość wręczanego kosza słodyczy. Należy jednak pamiętać, że w obu przypadkach wybierane przez nas słodkości powinny być jak najwyższej jakości. Ich dobry smak oraz wspaniała prezentacja z pewnością przyczynią się do wywołania uśmiechu na twarzy obdarowanego.

Kosz ze słodkościami na prezent

Jak komponować słodki upominek?

Zawartość okazjonalnego kosza najlepiej jest dopasować nie tylko pod względem produktów, ale także kolorów. Upominki dla mężczyzn zazwyczaj utrzymywane są w ciemniejszych tonacjach w celu podkreślenia ich ekskluzywności. W przypadku kobiet możemy pozwolić sobie na trochę większą różnorodność pod względem kolorów, lecz dominować powinna delikatna biel.

Wręczając kosz na walentynki lub kolejną rocznicę szczęśliwego związku, trzymajmy się produktów w odcieniach czerwieni. Zupełnie inaczej wygląda natomiast sytuacja przy komponowaniu kosza dla dzieci. Im więcej kolorów i dodatków zdołamy w nim pomieścić, tym bardziej zadowolone będą nasze maluchy.

Co do samych słodyczy, w każdym zestawie nie może zabraknąć ulubionej czekolady, ciasteczek oraz nadziewanych pralinek w bombonierce. W zależności od uroczystości możemy także dodać marcepanowe serca, suszone owoce, żelki, a nawet kawę, herbatę lub alkohol.

Pomysły na zapakowanie prezentu

Gdy wybierzemy już idealny komplet, czas wziąć się za jego pakunek. Kosz może być wykonany z wikliny, aluminiowego wiaderka czy też kartonowej tacki. Samo wnętrze elegancko wypełnimy sizalem oraz przyozdobimy wstążkami, kokardkami lub serpentynami. Słodycze możemy wtedy włożyć luźno, lecz zaleca się ich wcześniejsze opakowanie w bezbarwną bądź kolorową folię. Dla jeszcze lepszego efektu warto również dołączyć parę pachnących drzewnych gałązek oraz sezonowych kwiatków.


Jak widać kombinacji może być tyle, ile pomysłów w naszej głowie, jednak tylko najlepiej dobrane kompozycje trafnie odwzorują przekazywane z nim uczucia oraz wprawią obdarowaną przez nas osobę w pozytywny nastrój.

1 komentarz

  1. To dobry pomysł, ale trzeba też pamiętać, czy dana osoba je słodycze. U mnie taki prezent by się nie sprawdził, bo taki kosz pewnie zostałby wyjedzony przez kogo innego 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.