Popularne leki na łuszczycę bez recepty

leki-na-luszczyce

Łuszczyca to najpopularniejsza choroba dermatologiczna, dotykająca od 2 do 4% populacji. Jest to schorzenie przewlekłe i nieuleczalne, przez co cierpiące na nie osoby odczuwają zazwyczaj dyskomfort związany z tą chorobą do końca swego życia. Jak zatem możemy sobie pomóc, sięgając jedynie po leki bez recepty i z gwarancją braku jakichkolwiek skutków ubocznych? Oto spis kilku preparatów, które stanowią odpowiedź na to pytanie.

1. Leki Dr Michaels

Na pierwszym miejscu są bez wątpienia bezpiecznie w stosowaniu, bezsterydowe preparaty na łuszczycę Dr Michaels. W ich skład wchodzi między innymi żel do mycia ciała oraz skóry głowy, który znakomicie złuszcza naskórek, likwidując zrogowacenia, redukuje zaczerwienienie, podrażnienia oraz świąd, a także wspomaga regenerację skóry.

Po kąpieli użyć można nawilżającej i natłuszczającej maści, która ma działanie przeciwzapalne i wspomaga łagodzenie świądu. W skład preparatów z tej serii wchodzi także odżywka regenerująca, która pomaga pozbyć się przebarwień oraz poprawia elastyczność skóry. Osoby, chorujące na łuszczycę zakupić mogą również mydło w kostce do codziennej pielęgnacji wrażliwej skóry. Ma ono podobne działanie, jak pozostałe preparaty z oferty Dr Michaels i można używać go zawsze wtedy, kiedy czujemy potrzebę umycia rąk, czy całego ciała.

2. Suplement Diety Proskin LF

Oprócz leków stosowanych zewnętrznie, warto zaopatrzyć się również w suplementy diety, które wspomagają leczenie objawów łuszczycy i przynoszą ulgę. Jednym z nich jest Proskin LF – naturalny i skuteczny preparat, w którego skład wchodzi skoncentrowane kobyle mleko, wspomagające proces tworzenia się nowej, bardziej elastycznej warstwy naskórka. Przyjmuje się go doustnie, a stosowany regularnie znacznie poprawia nawilżenie skóry. Osoba chorująca na łuszczycę brać powinna jedną do dwóch kapsułek dziennie, a pierwsze efekty widoczne są po około 2-3 tygodniach stosowania.

leki-na-luszczyce

3. Suplement diety Livenorm

Kolejnym dobrym suplementem diety, dostępnym bez recepty jest Livenorm – preparat pochodzenia roślinnego, który łagodzi objawy łuszczycy oraz działa dobroczynnie na wątrobę. Polecany jest zwłaszcza osobom, które przechodziły wcześniej przez terapię sterydową, ale nie tylko. Sprawdza się bowiem przy każdym leczeniu łuszczycy. Wszelkie nieprawidłowości w funkcjonowaniu wątroby powodują powikłania tej choroby skóry, warto zatem zadbać o sobie i od tej strony. Lek ten zawiera wyciąg z karczocha zwyczajnego, ostropestu plamistego i mniszka lekarskiego.

4. Mleczko do ciała SVR Xerial 10

Mleczko to przeznaczone jest do codziennej pielęgnacji skóry dotkniętej łuszczycą. Usuwa martwe komórki naskórka, wygładzając jego powierzchnię i mocno oraz długotrwale go nawilżając. W skład mleczka wchodzi między innymi mocznik oraz masło Karite, dzięki czemu preparat ten łatwo się wchłania i rozprowadza, ma nietłustą konsystencję i zapewnia uczucie komfortu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.