Naklejki ploterowe – co to jest? Gdzie stosuje się naklejki ploterowe?

folia ploterowa

Branża graficzna odgrywa dużą rolę praktycznie w każdej gałęzi handlu, towarzyszy nam również w życiu codziennym. Naklejki ploterowe znajdują szerokie zastosowanie nie tylko w reklamie wizualnej, mogą zostać wykorzystane do dekoracji wnętrz, oklejania pojazdów. Czym są naklejki ploterowe i gdzie się je stosuje?

folia ploterowa

Naklejki ploterowe – czym są?

Naklejki ploterowe to odmiana naklejek, które wykonane są z barwnej, samoprzylepnej folii winylowej lub wielokolorowy wydruk wycięty według określonej koncepcji. Kolorowa, samoprzylepna folia daje możliwość rozplanowania dowolnego projektu, w formie tekstu lub obrazka, który następnie zostaje wycięty na ploterze. Przenoszenie grafiki na wybraną powierzchnię odbywa się przy użyciu specjalnej folii transportowej, która pozwala szybko i sprawnie przykleić cały tekst, bez potrzeby nanoszenia poszczególnych liter, czy fragmentów napisów osobno.

Poszukując usługi firmy świadczącej usługę w zakresie reklamy wizualnej warto zwrócić uwagę czy oferuje folie wysokiej jakości, w szerokiej gamie kolorystycznej. Naklejki na folii muszą wykazywać odporność na trwałe zabrudzenia, działanie czynników chemicznych i wilgoci. Warto wiedzieć, że naklejki ploterowe wykonuje drukarnia projekt-art.pl, firma oferuje produkty wykonane z folii dostępnej w 60 kolorach. Wybierając z szerokiego katalogu barw można zdecydować się na naklejki w wersji błyszczącej lub matowej.

Gdzie stosuje się naklejki wycinane ploterowo?

Skuteczna reklama w formie tekstu, obrazka, grafiki pozwala dotrzeć do szerokiego grona klientów, ważne by przekaz dostosować do grupy odbiorców, a informację podać w sposób przejrzysty i zrozumiały. Naklejki na folii pozwalają stworzyć własną, indywidualną koncepcję reklamową lub ozdobną. Naklejki ploterowe znajdują szerokie zastosowanie w formie napisów i oznaczeń okiennych. To popularnie rozwiązanie ozdabiania witryn sklepowych, przeszklonych drzwi, naklejki wycinane ploterowo idealnie nadają się do reklamy. Naklejki na folii często służą też dekoracji stanowisk targowych, oklejenie ich tekstem lub kształtami, wzorami, ilustracjami przyciąga wzrok, zwraca uwagę potencjalnego klienta.

To dokonała koncepcja na oznaczenia maszyn przemysłowych i rolniczych, popularne są również naklejki na samochód, to pomysł na reklamę na aucie. Naklejki transferowe wykorzystuje się do dekoracji wnętrz, folia ploterowa bez problemu nadaje się do ozdabiania ścian w biurze, czy w mieszkaniu. Naklejki ploterowe dostępne są w kilkudziesięciu kolorach, w różnych wersjach, dzięki technice wycinania z samoprzylepnej folii winylowej można uzyskać wydruk wycięty po obrysie w wybranym kształcie i rozmiarze.

Rodzaje folii ploterowych

Wśród folii ploterowych możemy wyróżnić:

  • folie ploterowe monomerowe – najczęściej wykorzystywane do ozdabiania pojazdów, trwałość folii wynosi do 4 lat,
  • folie ploterowe polimerowe – często stosuje się na długoterminowych szyldach reklamowych, mogą wytrzymać w dobrej kondycji do 8 lat,
  • folie ploterowe wylewane – rodzaj najtrwalszej folii ploterowej (ok. 10 lat), nadają się do umieszczenia na nierównej powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.