Ile zarabia projektant wnętrz?

Projekt wnętrza wykonany przez specjaliste

Zawód projektanta wnętrz nie należy w Polsce do popularnych, choć architekturę można studiować w każdym większym mieście. Przyszły architekt powinien posiadać szeroką wyobraźnię. Dlatego ambitni i matematycznie uzdolnieni częściej wybierają chociażby medycynę, gdzie nie wymaga się puszczania wodzy fantazji. Dlaczego przywołujemy akurat medycynę? A dlatego, iż zarobki dobrego projektanta, niewiele różnią się od zacnej pensji lekarza.

Czy nadajesz się na projektanta wnętrz?

Warunków jest kilka. Po pierwsze nie boisz się matematyki, po drugie posiadasz niemałe zdolności artystyczne i potrafisz rysować, po trzecie masz wspomnianą już wcześniej – bujną wyobraźnię. Owa wyobraźnia bywa niekiedy najważniejsza. Jak się okazuje, niekiedy dobrzy dekoratorzy nie posiadają żadnego wykształcenia, a mimo to pracują w wyszkolonym zespole.

podobne:  Tablety - co to jest? Dla kogo tablet przyda się najbardziej?

By zaistnieć, można pokusić się o prowadzenie bloga, w którym należałoby zamieszczać swoje niekonwencjonalne i ciekawe pomysły. Jednakże najczęściej projektanci bez wykształcenia, zostają zauważeni dzięki wspaniałej aranżacji wykonanej w domu przyjaciela czy sąsiada. Ci następnie polecają usługi znajomego, tym wszystkim, którym wystrój przypadnie do gustu. Uwaga, osoba bez studiów, prowadząca własny biznes, jest w stanie zarobić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych!

Jaki jest stosunek Polaków do wystroju wnętrz?

Coraz więcej Polaków decyduje się na skorzystanie z pomocy architekta wnętrz. Jak się okazuje, bardzo wielu ludzi dba o ładny wygląd i funkcjonalność mieszkania. Chcą podążać za najnowszymi trendami i być przy tym oryginalnym. Najczęściej z porad korzystają zamożne osoby, które przez to, iż mogą sobie pozwolić na wszystko, często nie mają pojęcia, jak dobrze umeblować dom czy też na jaki kolor pomalować ściany. Przeciętny Polak nie ma takich problemów i postanawia zdać się na swój gust.

podobne:  Kluby dla 30-latków w Katowicach

Projekt wnętrza wykonany przez specjaliste

Ile zarabia architekt wnętrz w Polsce?

Wynagrodzenie różni się w zależności od tego, gdzie architekt jest zatrudniony. Jeśli jest świeżo po studiach i zaczyna pracę w biurze projektowym otrzymuje około 2 tysięcy złotych na rękę. Z biegiem czasu, pensja powiększa się do 5-10 tysięcy. Wysokość zarobków uzależniona jest od dotychczasowych sukcesów odniesionych w pracy a także od renomy firmy. Jeśli wybieramy inną drogę – własne biuro – możemy liczyć na dużo większe pieniądze. Trzeba jednak liczyć się z tym, że musi upłynąć wiele czasu, a nawet lat, nim firma zacznie na siebie zarabiać.

Ile kosztuje projekt aranżacji?

Początkujący zaczynają od projektowania wnętrz domów prywatnych klientów. Kiedy nabiorą doświadczenia, przyjmują zlecenia, które przynoszą zawrotne sumy pieniędzy – są to przykładowo projekty muzeów, oper, biurowców czy hoteli. Jak nietrudno się domyślić, takie kontrakty otrzymują jedynie firmy z tradycjami, które na swoim koncie odnotowały już wiele sukcesów.

podobne:  Top 5: Najbardziej przydatne programy do laptopa

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.