Wybieramy odpowiedni strój do biegania zimą

Bieganie zimą

Bieganie to od kilku lat jest częścią życiowej filozofii wielu Polaków. Sportowy ubiór jest często równie ważny, co dobra rozgrzewka i pozytywne nastawienie. Warto o tym pamiętać przede wszystkim w miesiącach zimowych, kiedy tak łatwo o przeziębienie. Zastanówmy się wspólnie jak powinien wyglądać odpowiedni strój biegacza w czasie zimy.

Termoaktywna koszulka do biegania

Największym wrogiem biegacza w okresie zimowym jest przede wszystkim pot. Każdy najmniejszy podmuch wiatru może nas wtedy wpędzić do łóżka nawet na kilka tygodni. Kompletowanie swojego stroju sportowego powinniśmy zacząć więc od dobrej jakości koszulki termoaktywnej, która szybko wchłonie nadmiar potu i pomoże nam zachować odpowiednia temperaturę. Warto przejrzeć różne promocje, ponieważ czasem naprawdę dobrej jakości produkt możemy znaleźć za kilkadziesiąt złotych.

Czapka z windstopperem

Bardzo ważne jest zabezpieczenie głowy. Ucieka przez nią znacznie mniej ciepła niż próbują nam to wmówić babcie i mamy, jednak dalej jest to spora ilość. Ponadto, dobierając odpowiednią czapkę lub opaskę, możemy wyeliminować problemy z zatokami. Najlepiej wybrać produkt z windstopperem. Dzięki temu wiatr nie będzie  nam przeszkadzał w trakcie biegu.

Sportowe rękawiczki zimowe

Nie możemy również zapominać o dłoniach. Bardzo trudno jest dobrać zwykłe rękawiczki, w których ręce nie będą nam się pociły. Warto więc kupić profesjonalnie zaprojektowane dla biegaczy rękawiczki znanych firm, które zapewnią nam odpowiednią temperaturę i komfort w czasie biegu. Jest to spory wydatek, jednak z doświadczenia wiem, że warto.

Dres i kurtka biegowa na chłodne dni

Wiele osób zastanawia się również nad tym, co ubrać jako zewnętrzną ochronę przed niską temperaturą. Jeśli pogoda nie charakteryzuje się zbyt dużym wiatrem, to wystarczy nam wygodny dres (domodi.pl/odziez/odziez-meska/dresy-meskie), ponieważ koszulka termoaktywna utrzyma nasze ciało w odpowiedniej temperaturze. Jeśli jednak warunki pogodowe są złe, to powinniśmy zainwestować w kurtkę biegową ze specjalnym windstopperem. Dodatkową zaletą takich kurtek jest na pewno to, że posiadają specjalne kieszonki, do których możemy schować klucze, dokumenty i odtwarzacz mp3.

Dres do biegani z Adidasa

Szalik, komin czy kominiarka

Bardzo ważna jest również ochrona naszej szyi. Do kosza możemy na pewno wyrzucić wszystkie grube szale, które będą nam ograniczać ruchy w czasie biegania i jednocześnie przyczynią się do nadmiernego pocenia się. Jeśli wybieramy szalik, to musimy kupić produkt wykonany z cienkiego materiału, który nie będzie się nam zsuwał co pięć minut. Dobrym rozwiązaniem są również specjalne kominy stosowane przez osoby, które wybierają się na górskie wycieczki. Zawodowcy stosują termoaktywne kominiarki. Ich jedynym minusem jest to, że ktoś może wziąć nas za przestępcę i skończymy wieczór, próbując przekonać policjantów, że wpadliśmy na pomysł przebieżki w taką pogodę.

 

W czasie zimy nie warto rezygnować z ruchu. Zaopatrując się w wyżej wspomniane artykuły będziemy mogli dalej biegać nawet w trudnych warunkach atmosferycznych, dzięki czemu nasza forma, którą wypracowaliśmy w czasie jesieni, nie przepadnie.

1 komentarz

  1. Lubię biegać, ale zimą to tak średnio mi wychodzi. Zwyczajnie za zimno, choć ostatnia zima byłą dość łagodna i pozwalała na więcej 😉 Zobaczymy jak będzie w tym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.