Bezpieczny transport z Włoch – co należy wiedzieć?

Transport do Włoszech

Jednym z krajów, z których najczęściej importujemy towary do Polski są Włochy. Wynika to głównie z tego, że odległość dzieląca nasze państwa nie jest zbyt duża. Sprowadzamy ubrania, torebki, buty, kawę, makarony, oliwy, suszone pomidory oraz inne włoskie specjały. Są to towary, które chętnie widujemy w naszych rodzimych sklepach, a przez wzgląd na swoje niewielkie gabaryty i wagę nazywa się je drobnicą.

Jaki rodzaj transportu wybrać?

Stawiając na transport z Włoch najczęściej wybiera się drogę lądową, rzadziej powietrzną, ale i ona stanowi całkiem ciekawą opcję. Przyjrzyjmy się zatem obu tym możliwościom.

podobne:  Jak założyć firmę transportową?

Tani transport lądowy

Jeżeli chcemy zaoszczędzić i postawić na tańszą z możliwości, najlepiej sprawdzi się transport samochodowy. Do jego niewątpliwych zalet należy nie tylko bardzo atrakcyjna cena, ale i możliwość przewozu większej ilości towarów i brak ograniczeń w tym względzie (zawsze można bowiem skorzystać z kilku aut). Korzystając z tego transportu, towary będą na miejscu już po kilku dniach, szacuje się, że średnio od czterech do sześciu. Pamiętać trzeba też jednak o włoskich korkach. Zatłoczone ulice niektórych miast mogą nam ten przewóz nieco spowolnić.

Transport do Włoszech

Bezpieczny transport samolotowy

Transport samolotem uchodzi za najbardziej bezpieczną formę przewożenia towarów i ludzi, jest to zatem jego niewątpliwa zaleta. Liczyć trzeba się też jednak z nieco większymi niż w przypadku transportu samochodowego kosztami. Na terenie Włoch znajduje się ponad 100 lotnisk, więc na pewno znajdziemy jakieś w pobliżu miejsca, z którego planujemy importować towar. Opcja ta sprawdza się, jeżeli zależy nam na czasie, ponieważ wtedy towar może być u nas nawet tego samego dnia.

podobne:  Transport mięsa i drobiu, jakie normy muszą spełniać np. pojemniki do transportu i przechowywania mięsa?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy transportowej?

Chcąc bezpiecznie przewieźć zamówione towary, wybrać musimy także dobrą firmę transportową, która zajmie się nie tylko przewozem ładunku, ale i spedycją oraz logistyką. Czym się zatem kierować?

  • Wybierzmy firmę, która specjalizuje się między innymi właśnie w transporcie drobnicowym i posiada wszelkie związane z tym kwalifikacje oraz odpowiednie pojazdy.
  • Zwróćmy uwagę na to, jak długo firma funkcjonuje na rynku oraz jakie zebrała w tym czasie opinie, a także z kim dotychczas współpracowała.
  • Nie patrzmy na najniższą cenę, ponieważ ona może być bardzo myląca. Zwróćmy uwagę na jakość usług. Czasami warto zapłacić nieco więcej i mieć pewność, że transport odbędzie się na wysokim poziomie i w zgodzie z naszymi oczekiwaniami.
podobne:  Top 5 - Bezpieczne, zaufane firmy transportowe w Polsce - porównanie firm transportowych


Biorąc pod uwagę każdy z tych czynników, mamy zatem szansę na bezpieczny transport towarów z Włoch. Przy tego typu przewozach liczy się każdy szczegół, więc dobre samochody, doświadczeni kierowcy, spedytorzy i dział logistyki będą w stanie nam pomóc i wykonać to niełatwe zadanie w czasie, kiedy my sami będziemy mogli się odstresować i czekać jedynie na przywóz towaru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.