Bezpieczny transport z Włoch – co należy wiedzieć?

Transport do Włoszech

Jednym z krajów, z których najczęściej importujemy towary do Polski są Włochy. Wynika to głównie z tego, że odległość dzieląca nasze państwa nie jest zbyt duża. Sprowadzamy ubrania, torebki, buty, kawę, makarony, oliwy, suszone pomidory oraz inne włoskie specjały. Są to towary, które chętnie widujemy w naszych rodzimych sklepach, a przez wzgląd na swoje niewielkie gabaryty i wagę nazywa się je drobnicą.

Jaki rodzaj transportu wybrać?

Stawiając na transport z Włoch najczęściej wybiera się drogę lądową, rzadziej powietrzną, ale i ona stanowi całkiem ciekawą opcję. Przyjrzyjmy się zatem obu tym możliwościom.

podobne:  Top 5 - Bezpieczne, zaufane firmy transportowe w Polsce - porównanie firm transportowych

Tani transport lądowy

Jeżeli chcemy zaoszczędzić i postawić na tańszą z możliwości, najlepiej sprawdzi się transport samochodowy. Do jego niewątpliwych zalet należy nie tylko bardzo atrakcyjna cena, ale i możliwość przewozu większej ilości towarów i brak ograniczeń w tym względzie (zawsze można bowiem skorzystać z kilku aut). Korzystając z tego transportu, towary będą na miejscu już po kilku dniach, szacuje się, że średnio od czterech do sześciu. Pamiętać trzeba też jednak o włoskich korkach. Zatłoczone ulice niektórych miast mogą nam ten przewóz nieco spowolnić.

Transport do Włoszech

Bezpieczny transport samolotowy

Transport samolotem uchodzi za najbardziej bezpieczną formę przewożenia towarów i ludzi, jest to zatem jego niewątpliwa zaleta. Liczyć trzeba się też jednak z nieco większymi niż w przypadku transportu samochodowego kosztami. Na terenie Włoch znajduje się ponad 100 lotnisk, więc na pewno znajdziemy jakieś w pobliżu miejsca, z którego planujemy importować towar. Opcja ta sprawdza się, jeżeli zależy nam na czasie, ponieważ wtedy towar może być u nas nawet tego samego dnia.

podobne:  Co wpływa na hurtowe ceny paliw?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy transportowej?

Chcąc bezpiecznie przewieźć zamówione towary, wybrać musimy także dobrą firmę transportową, która zajmie się nie tylko przewozem ładunku, ale i spedycją oraz logistyką. Czym się zatem kierować?

  • Wybierzmy firmę, która specjalizuje się między innymi właśnie w transporcie drobnicowym i posiada wszelkie związane z tym kwalifikacje oraz odpowiednie pojazdy.
  • Zwróćmy uwagę na to, jak długo firma funkcjonuje na rynku oraz jakie zebrała w tym czasie opinie, a także z kim dotychczas współpracowała.
  • Nie patrzmy na najniższą cenę, ponieważ ona może być bardzo myląca. Zwróćmy uwagę na jakość usług. Czasami warto zapłacić nieco więcej i mieć pewność, że transport odbędzie się na wysokim poziomie i w zgodzie z naszymi oczekiwaniami.
podobne:  Jak założyć firmę transportową?


Biorąc pod uwagę każdy z tych czynników, mamy zatem szansę na bezpieczny transport towarów z Włoch. Przy tego typu przewozach liczy się każdy szczegół, więc dobre samochody, doświadczeni kierowcy, spedytorzy i dział logistyki będą w stanie nam pomóc i wykonać to niełatwe zadanie w czasie, kiedy my sami będziemy mogli się odstresować i czekać jedynie na przywóz towaru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.