5 aplikacji, które pomogą Tobie schudnąć

Aplikacje, które pomogą w odchudzaniu

Od kilku lat można zauważyć ogromne zainteresowanie zdrowym stylem życia. Wpływ na to mogły mieć takie osoby jak trenerka Ewa Chodakowska, Anna Lewandowska czy dziennikarka Katarzyna Bosacka, która podpowiada w swoich programach, co tak naprawdę jest zdrowe, a co nie. A ponieważ nowe technologie szturmem wdarły się do naszego życia, czemu nie wykorzystać ich w dobrym celu? Aplikacji na smartfony, które pomagają schudnąć lub prowadzić zdrowy tryb życia, nie brakuje.

1. Happie

„Zmień swoje życie na bardziej happie” – tak reklamuje się ta aplikacja. Jest ona mobilnym asystentem diety, który podpowie co zjeść, ale też o której godzinie. Po pobraniu Happie ze Sklepu Google Play należy się zarejestrować i zdradzić kilka informacji o sobie, m.in. wagę, wzrost, płeć. Ponadto, należy ustalić, jaką mamy sylwetkę, jak wyglądaliśmy w dzieciństwie, trzeba podać o której wstajemy i jaki jest nasz cel, czy chcemy schudnąć czy utrzymać wagę. Później wybieramy jaka dieta nas interesuje (standardowa, wegetariańska, bezglutenowa, wegańska, wegetariańska i bezglutenowa). Teraz możemy już „oddać się w ręce” profesjonalnej aplikacji, która wesprze nas w osiągnięciu celu.

podobne:  Subiektywna lista najdziwniejszych trendów w modzie

Aplikacje, które pomogą w odchudzaniu

2. Endomondo

To jedna z najpopularniejszych od lat aplikacji. Przeznaczona jest zarówno dla profesjonalnych biegaczy, jak i dla amatorów. Synchronizacja z portalem Facebook umożliwia dzielenie się ze znajomymi pokonanym dystansem, co tylko motywuje do dalszych ćwiczeń. Endomondo można określić mianem mobilnego trenera personalnego, który liczy nasze przebyte kilometry.

3. Libra

Ta aplikacja sprawia, że swoją wagę mamy cały czas pod kontrolą. Już na samym początku musimy wpisać ile mamy wzrostu i ile ważymy. Potem ustawiamy aktualną datę i wybieramy w jakim czasie chcemy osiągnąć dany cel. Aplikacja tworzy specjalne wykresy i statystyki, które nawet przy małej różnicy w spadającej wadze, dają motywację i pobudzają do działania. Monitoruje również BMI, żebyśmy nie przesadzili z odchudzaniem.

podobne:  Antyki, zabytkowe meble w nowoczesnych aranżacjach – kiedy się sprawdzą?

4. Wiesz co jesz

To aplikacja dla bardziej zaawansowanych osób. Takich, które mają świadomość, jak mają wyglądać ich codzienne posiłki, ale chcą sprawdzić, czy faktycznie dane produkty są zdrowe. Każdy, kto choć trochę zna się na żywności, lubi sprawdzać skład. Które popularne „E” są bezpieczne, a które nie, można sprawdzić właśnie w tej aplikacji. Wystarczy wpisać lub zrobić zdjęcie składników z produktu i po chwili dowiemy się, czy warto dany produkt kupić, czy z niego zrezygnować i poszukać czegoś zdrowszego.

5. Aerobiczna Szóstka Weidera

Każda osoba, która naprawdę chce schudnąć, ma świadomość, że właściwa dieta to tylko połowa sukcesu. Żeby zrzucić zbędne kilogramy potrzebny jest też ruch. Z myślą o takich osobach powstała właśnie aplikacja A6W. Zawiera ona zestaw ćwiczeń rozłożony na 42 dni, dzięki któremu mamy zapewnioną systematyczność codziennych ćwiczeń, ale też mamy pewność, że żadnej serii nie pominęliśmy i jesteśmy o krok bliżej ku lepszej sylwetce.

podobne:  Dyskoteki dla 30 latków w Warszawie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.