Skrzynki cukiernicze – na co zwracać uwagę kiedy kupujesz skrzynki do cukierni i piekarni?

cukiernia

Prowadząc własną cukiernię lub piekarnię trzeba dobrze zaplanować kwestie związane z transportem swoich wyrobów. Gotowe wypieki muszą być zarówno przechowywane, jak i przetransportowywane w odpowiednich warunkach. Chodzi tu nie tylko o zachowanie ich odpowiedniego wyglądu, ale również o świeżość. Najlepszym rozwiązaniem jest więc zakup skrzynek cukierniczych.

Gdzie kupić skrzynki cukiernicze?

Producentów tego rodzaju wyrobów jest wielu, wśród nich skrzynki cukiernicze produkuje firma Bekuplast. Przy zakupie tego typu pojemników należy zwrócić szczególną uwagę na wymiary, aby skrzynki, które kupujemy były kompatybilne ze wszystkimi powszechnie stosowanymi systemami pojemników. Zamówienia na skrzynki cukiernicze można zwykle składać przez internet, a producenci przygotowują specjalną ofertę dla każdego klienta. Brane pod uwagę są zarówno nasze wymagania względem tych produktów, jak i ilość, którą chcemy kupić.

Co ciekawe niektórzy producenci nie tylko oferują szeroką paletę kolorystyczną skrzynek cukierniczych, ale są gotowi również na wyprodukowanie pojemników w niestandardowych barwach na specjalne zamówienie.

cukiernia

Transport wyrobów cukierniczych

Wiele piekarni i cukierni posiada swoje zakłady produkcyjne z dala od sklepów, w których są sprzedawane ich wypieki. Bardzo często przedsiębiorstwa rozwożą swoje wyroby do wielu punktów, takich jak sklepy spożywcze, czy markety. Aby transport wyrobów cukierniczych był bezpieczny, należy spełnić kilka warunków. Najlepszym sposobem na przewożenie tego typu produktów spożywczych są skrzynki cukiernicze, które jednak muszą spełniać określone normy.

Przede wszystkim muszą być wykonane z tworzywa, które zostało dopuszczone do kontaktu z żywnością, przykładem jest polietylen, który w dodatku podlega w 100 % recyklingowi. Ponadto powinny mieć bardzo dobre właściwości higieniczne, być odporne na wysokie oraz niskie temperatury oraz posiadać perforowane ściany, aby znajdujące się w nich produkty miały zapewnioną wentylację.

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Skrzynki cukiernicze powinny być tak wykonane, by ich transport nie sprawiał trudności. W związku z tym powinny być kompatybilne z automatycznymi systemami przenośnikowymi, warto też zwrócić uwagę na wygodę podczas ich ręcznego przenoszenia. Duże znaczenie mają również wymiary tego typu pojemników, najpopularniejsze to 600 x 400 mm. Piekarze oraz cukiernicy mogą wybierać pośród wysokich oraz niskich skrzynek, dostępne są również pojemniki sztaplowane oraz plastikowe kosze składane.

Dokonując zakupu skrzynek cukierniczych należy koniecznie zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas produkt posiada odpowiedni atest, bez którego nie może być dopuszczony do kontaktu z żywnością. Aby mieć pewność, że dane skrzynki spełniają wszystkie niezbędne wymagania, warto zapoznać się z art. 9 ustawy z dnia 21 grudnia 2000 roku o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.