Tablety – co to jest? Dla kogo tablet przyda się najbardziej?

tablet w dłoniach mężczyzny

Tablet – dla starszego pokolenia rzecz kompletnie nieznana, dla młodszego – towarzysz życia. Czym jest, jakie posiada funkcje, kto z niego korzysta, a dla kogo jest to rzecz nie do zastąpienia? Tego wszystkiego dowiesz się z lektury tego artykułu.

Czym jest tablet?

Tablet to urządzenie mobilne, czyli przenośny komputer. Jest nieco większy niż telefon komórkowy, a także większość smartfonów. Jego cechą rozpoznawczą jest duży, dotykowy ekran i brak klawiatury. Głównie tablet służy nam do wygodnego przeglądania zasobów Internetu, a także do korzystania z wielu aplikacji mobilnych, w tym – z gier. Z tej opcji najczęściej użytek mają dzieci. Tablety to nie tylko rozrywka na kanapie, ale także funkcjonalność w pracy (warto zajrzeć na zadowolenie.pl), korzystają z nich między innymi graficy i architekci.

tablet w dłoniach mężczyzny

Dla kogo tablet?

Prawda jest taka, że tablety są idealne dla każdego. Zarówno dla dzieci, którym dostarczają rozrywkę, dla domatorów, którzy lubią poczytać w Internecie newsy, przejrzeć portale społecznościowe lub przepisy kulinarne, a smartfony do tego wydają się za małe, zaś laptopy – zbyt toporne i szybko się rozładowujące.

Tablet przyda się także osobom aktywnym – tym, którzy wiele czasu spędzają poza domem, ale często potrzebują także sprawdzić coś wygodnie w sieci, podróżnikom do kontaktu ze Światem, bookowania biletów, czy nawet – robienia zdjęć i kręcenia filmów.

Tablet sprawdzi się także u biznesmenów podczas spotkań z kontrahentami, gdy trzeba im na szybko pokazać produkt/content lub go stworzyć, a także u przedstawicieli lub pracowników, którzy stale są w podróży, a laptop stanowiłby dla nich nadbagaż. W sprzedaży są również specjalne tablety graficzne, które stanowią ogromne ułatwienie w pracy, gdy potrzebna jest większa precyzja niż ta, którą może zaoferować mysz komputerowa.

Jakie akcesoria do tabletu?

Aby w pełni dostosować tablet do potrzeb użytkownika, można dokupić do niego wiele akcesoriów. Oczywiście podstawą jest etui, dzięki któremu urządzenie podczas transportu nie ulegnie uszkodzeniu.

Mimo, że z definicji tablet jest to urządzenie o dotykowym ekranie, które pozbawione jest klawiatury, to właśnie ją dokupujemy najczęściej, zwłaszcza wtedy, gdy okazuje się, że jednak dość często piszemy na tablecie i sam ekran, nawet jeśli ma QWERTY, przestaje nas zadowalać. Możemy kupić niewielkich rozmiarów klawiaturę, którą podłączymy dzięki łączności Bluetooth lub poprzez łącze USB.

Kolejnym dodatkiem do tabletu może być myszka. W wielu laptopach zapewni ona szybszą reakcję. Oczywiście lepiej wybrać tę, która łączy się poprzez Bluetooth, a nie kabel. Podobne działanie ma rysik do tabletu. Jednakże istotne jest, by był to rysik pojemnościowy, zapewniający wysoki komfort obsługi. To właśnie jego docenią graficy.

Do tabletu warto dokupić stojak, jeśli często korzysta się z niego w biurze lub specjalny uchwyt – by móc przymocować go w samochodzie. Zarówno na szybie lub desce rozdzielczej, by móc korzystać na nim z nawigacji, jak i na zagłówku fotela, by móc pracować na nim w czasie, gdy jedzie się jako pasażer lub aby dać go dzieciom, by oglądały na nim bajki podczas długiej podróży.

komentarze: 3

  1. tablet najlepsze są dla dzieci do rozrywki, mówię to w kontekście telewizora, gdzie jest masę reklam i bez konkretów, z tabletem to oszczędność czasu i nauka jak jest pod czujnym okiem rodziców!

  2. Tablet to małe przenośne urządzenie to przeglądania internetu – tak je widzę i tak wykorzystywałam swój tablet, który bywał przydatny szczególnie na studiach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *