Tablety – co to jest? Dla kogo tablet przyda się najbardziej?

tablet w dłoniach mężczyzny

Tablet – dla starszego pokolenia rzecz kompletnie nieznana, dla młodszego – towarzysz życia. Czym jest, jakie posiada funkcje, kto z niego korzysta, a dla kogo jest to rzecz nie do zastąpienia? Tego wszystkiego dowiesz się z lektury tego artykułu.

Czym jest tablet?

Tablet to urządzenie mobilne, czyli przenośny komputer. Jest nieco większy niż telefon komórkowy, a także większość smartfonów. Jego cechą rozpoznawczą jest duży, dotykowy ekran i brak klawiatury. Głównie tablet służy nam do wygodnego przeglądania zasobów Internetu, a także do korzystania z wielu aplikacji mobilnych, w tym – z gier. Z tej opcji najczęściej użytek mają dzieci. Tablety to nie tylko rozrywka na kanapie, ale także funkcjonalność w pracy (warto zajrzeć na zadowolenie.pl), korzystają z nich między innymi graficy i architekci.

podobne:  5 zasad prowadzenia domowego budżetu

tablet w dłoniach mężczyzny

Dla kogo tablet?

Prawda jest taka, że tablety są idealne dla każdego. Zarówno dla dzieci, którym dostarczają rozrywkę, dla domatorów, którzy lubią poczytać w Internecie newsy, przejrzeć portale społecznościowe lub przepisy kulinarne, a smartfony do tego wydają się za małe, zaś laptopy – zbyt toporne i szybko się rozładowujące.

Tablet przyda się także osobom aktywnym – tym, którzy wiele czasu spędzają poza domem, ale często potrzebują także sprawdzić coś wygodnie w sieci, podróżnikom do kontaktu ze Światem, bookowania biletów, czy nawet – robienia zdjęć i kręcenia filmów.

Tablet sprawdzi się także u biznesmenów podczas spotkań z kontrahentami, gdy trzeba im na szybko pokazać produkt/content lub go stworzyć, a także u przedstawicieli lub pracowników, którzy stale są w podróży, a laptop stanowiłby dla nich nadbagaż. W sprzedaży są również specjalne tablety graficzne, które stanowią ogromne ułatwienie w pracy, gdy potrzebna jest większa precyzja niż ta, którą może zaoferować mysz komputerowa.

podobne:  5 filarów samodyscypliny – jak pracować nad sobą?

Jakie akcesoria do tabletu?

Aby w pełni dostosować tablet do potrzeb użytkownika, można dokupić do niego wiele akcesoriów. Oczywiście podstawą jest etui, dzięki któremu urządzenie podczas transportu nie ulegnie uszkodzeniu.

Mimo, że z definicji tablet jest to urządzenie o dotykowym ekranie, które pozbawione jest klawiatury, to właśnie ją dokupujemy najczęściej, zwłaszcza wtedy, gdy okazuje się, że jednak dość często piszemy na tablecie i sam ekran, nawet jeśli ma QWERTY, przestaje nas zadowalać. Możemy kupić niewielkich rozmiarów klawiaturę, którą podłączymy dzięki łączności Bluetooth lub poprzez łącze USB.

Kolejnym dodatkiem do tabletu może być myszka. W wielu laptopach zapewni ona szybszą reakcję. Oczywiście lepiej wybrać tę, która łączy się poprzez Bluetooth, a nie kabel. Podobne działanie ma rysik do tabletu. Jednakże istotne jest, by był to rysik pojemnościowy, zapewniający wysoki komfort obsługi. To właśnie jego docenią graficy.

podobne:  Do czego najlepiej, najwygodniej wykorzystywać tablety?

Do tabletu warto dokupić stojak, jeśli często korzysta się z niego w biurze lub specjalny uchwyt – by móc przymocować go w samochodzie. Zarówno na szybie lub desce rozdzielczej, by móc korzystać na nim z nawigacji, jak i na zagłówku fotela, by móc pracować na nim w czasie, gdy jedzie się jako pasażer lub aby dać go dzieciom, by oglądały na nim bajki podczas długiej podróży.

komentarze: 3

  1. tablet najlepsze są dla dzieci do rozrywki, mówię to w kontekście telewizora, gdzie jest masę reklam i bez konkretów, z tabletem to oszczędność czasu i nauka jak jest pod czujnym okiem rodziców!

  2. Tablet to małe przenośne urządzenie to przeglądania internetu – tak je widzę i tak wykorzystywałam swój tablet, który bywał przydatny szczególnie na studiach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.