Najwięksi producenci tworzyw sztucznych w Polsce

producenci tworzyw sztucznych w Polsce

Skrzynki, wózki transportowe, palety bądź też skrzynki techniczne to teraz jedne z najczęściej kupowanych produktów wyposażenia firm. Przedsiębiorcy, czy to z branży gastronomicznej, przemysłowej czy transportowej, nie mogą sobie pozwolić na straty związane z przewożeniem towarów, dlatego też stawiają na coraz lepszej jakości opakowania. W związku z tym warto byłoby przedstawić ofertę największych producentów tworzyw sztucznych w Polsce.

1. Erg System

Erg System jest firmą posiadającą ponad 40-letnie doświadczenie w branży tworzyw sztucznych i dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych przedsiębiorstw, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Ich oferta jest skoncentrowana na tworzenie opakowań wielokrotnego użytku. Co najważniejsze – asortyment Erg System wytwarzany jest z certyfikowanych materiałów, według europejskich standardów oraz zgodnie z polityką proekologiczną. A jak wygląda oferta Erg System? Nastawieni są na sprzedaż:

  • skrzynek transportowych,
  • skrzynek do butelek,
  • palet plastikowych,
  • kratek trawnikowych oraz drogowo-trawnikowych,
  • wózków transportowych,
  • pojemników na odpady.

Należy również wiedzieć, że ich skrzynki transportowe są dopuszczone do kontaktu z żywnością, dzięki czemu sprawdzą się w branży piekarniczej, mięsnej czy do przewożenia innych produktów spożywczych.

skrzynka transportowa w kolorze czerwonym

2. Peksan

Firma Peksan specjalizuje się w produkcji skrzynek transportowych wykorzystywanych w przemyśle spożywczym, które posiadają Atest Państwowego Zakładu Higieny dopuszczający do kontaktu z żywnością. Ich oferta opiera się głównie na pojemnikach mięsnych oraz drobiowych, pojemnikach ażurowych, skrzynkach owocowo-warzywnych i pojemnikach piekarniczych. Ponadto posiadają pojemniki uniwersalne, magazynowe oraz umożliwiają swoim klientom samodzielny wybór koloru i oznakowania skrzynek.

3. Bekuplast

Bekuplast ma ponad 15-letnie doświadczenie w produkcji pojemników transportowo-magazynowych. Na chwilę obecną zaopatruje takie branże jak:

  • przemysł,
  • logistyka i dystrybucja,
  • przemysł spożywczy,
  • ogrodnictwo.

Mają w swojej ofercie również skrzynio palety oraz umożliwia produkcję opakowań wielokrotnego użytku na indywidualne zamówienie, które będą dostosowane do potrzeb klienta.


4. PEK Polska

PEK Polska jest „najmłodszą” firmą, ponieważ działa na rynku dopiero od 2003 roku, jednak przez te 12 lat można zauważyć jej dynamiczny rozwój. Przez kilka lat ich oferta była zorientowana na przemysł mięsny, teraz jednak dostarczają skrzynki transportowe i magazynowe na potrzeby przemysłu mięsnego, owocowo-warzywnego, piekarniczo-ciastkarskiego i chłodniczego. Tak jak w przypadku Bekuplast, istnieje możliwość produkcji opakowań na indywidualne zamówienie.


Jak można zauważyć, oferta tych czterech firm, jest do siebie bardzo zbliżona. Wszystkie z nich nastawione są przede wszystkim na produkcję opakowań/skrzynek skierowanych do przemysłu spożywczego. Czym się kierować przy wyborze producenta tworzyw sztucznych? Przede wszystkim jakością i wytrzymałością skrzynek, ponieważ od tego zależeć będzie bezpieczeństwo naszego towaru.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.