Dlaczego warto czytać? 6 powodów, dzięki którym pokochasz literaturę

Książka i czytanie

Warto czytać. Wszyscy o tym wiemy. Zewsząd jesteśmy bombardowani stwierdzeniami, że warto. Argumenty są różne. Poniżej znajdziecie kilka powodów, które, być może przekonają osoby nieczytające do zmiany na lepsze, oczytane życie, bo – jak pisał Kornel Makuszyński: Gdzie nie ma książki, tam w życiu człowieka czyni się zła pustka, której niczym wypełnić nie można. W jego słowach jest dużo prawdy. Przeczytaj argumenty świadczące o tym, że warto czytać.

Pierwszym argumentem będzie oczywista oczywistość, jednakże jak można byłoby o tym nie wspomnieć?

podobne:  Jak przyspieszyć poród w naturalny sposób?

1. Czytanie rozwija wyobraźnię

Wyobraźnia potrzebna jest każdemu człowiekowi na świecie, na wszelakich etapach jego rozwoju. Potrzebna jest przedszkolakowi, uczniowi, inżynierowi, nauczycielowi, kierowcy, czy gospodyni domowej. Albert Einstein powiedział kiedyś: Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe. Jego słowa doskonale oddają znaczenie wyobraźni.

książka i dziewczyna

2. Czytanie edukuje

Czytanie książek dostarcza różnych informacji: o innej kulturze, zwyczajach, zachowaniach. Dzięki czytaniu poszerzasz zasób słownictwa. Ludzie czytający mogą w lepszy, bardziej sprecyzowany sposób opisać, np. swoje uczucia i myśli.

3. Czytanie odstresowuje, polepsza samopoczucie

Kiedy czytasz, przenosisz się w inny świat, odczuwasz inne emocje. Żadne inne (tak twórcze) zajęcie nie jest wstanie odciągnąć twoich myśli od życia realnego (tu i teraz) do świata fikcji, jednocześnie pozostawiając ciało w spoczynku.

podobne:  Jakie są najskuteczniejsze metody antykoncepcji?

duża otwarta książka

4. Czytanie doskonali Ciebie

Fikcja literacka pokazuje Ci nowe, dotąd być może nieznane formy zachowań. Pozwala utożsamić się z jakimś bohaterem. Daje Ci to możliwość przemyśleń. Głębszego poznania siebie. Czytając, więcej zapamiętujesz, a doskonała pamięć, to wielki atut!Ludzie czytający, chętniej wypowiadają się na dane tematy, częściej uczestniczą w dyskusjach. Mają wyższą samoocenę.

5. Czytanie jest sexy

Dowodem tej tezy jest kampania społeczna z 2011 – Nie czytasz, nie idę z Tobą do łóżka!Czytanie zwiększa twoją atrakcyjność. Dokonując wyboru partnera/ki, kierujemy się nie tylko przecież wyglądem, ale przede wszystkim – jego/jej mądrością, inteligencją, tzw. „oczytaniem”.

6. Książka-tania i jednocześnie bogata

Nie jest droga. Możesz kupić ją w antykwariacie za parę groszy, lub wypożyczyć z biblioteki bez żadnych opłat. W jednej chwili może przenieść Cię do innego świata …

podobne:  Co robić w walentynki?

WARTO CZYTAĆ! Każdy z nas może czerpać tę przyjemność wynikającą z czytania. Nie zwlekaj! Przeczytaj coś! Szybko zorientujesz się, że świat książki pochłonie Cię! Nie będziesz sobie wyobrażał dnia bez czytania. Gwarantuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.